Stadion GKS Tychy zobaczą też kibice ROW i Polonii

  Stadion GKS Tychy zobaczą też kibice ROW i Polonii

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piłkarze GKS-u Tychy jeszcze nie trenują na nowym stadionie, który na razie mogą tylko oglądać

  Piłkarze GKS-u Tychy jeszcze nie trenują na nowym stadionie, który na razie mogą tylko oglądać ©MATEUSZ DŁUGASIEWICZ/GKSTYCHY.INFO

  Stadion, na którym 18 lipca odbędzie się mecz otwarcia GKS Tychy z FC Koeln, nie jest jeszcze gotowy, ale zagrożenia terminu nie ma.
  Piłkarze GKS-u Tychy jeszcze nie trenują na nowym stadionie, który na razie mogą tylko oglądać

  Piłkarze GKS-u Tychy jeszcze nie trenują na nowym stadionie, który na razie mogą tylko oglądać ©MATEUSZ DŁUGASIEWICZ/GKSTYCHY.INFO

  FC Koeln, Wisła Puławy, ROW Rybnik i Polonia Bytom - wiecie co łączy te drużyny? Wszystkie niedługo zagrają na nowym stadionie w Tychach. Oprócz meczu otwarcia z klubem Bun-desligi (18 lipca), ciekawie zapowiadają się drugoligowe derby. Czy te spotkania, na pięknym stadionie na 15 tys. widzów, zobaczą też kibice ROW-u i Polonii?

  - Złożyliśmy trzy osobne wnioski na organizację imprez masowych: na mecz otwarcia, na ewentualny mecz Pucharu Polski GKS Tychy - Miedź Legnica w dniach 25-26 lipca oraz na rundę jesienną sezonu 2015/2016 - wyjaśnia rzecznik Tyskiego Sportu Michał Rus. - Wszystkie wnioski miały wymagane załączniki i były złożone w określonym przepisami terminie, dlatego też spodziewamy się wydania pozytywnych decyzji.

  No dobrze, ale co z kibicami gości. Wejdą, nie wejdą?

  - We wnioskach na ewentualny mecz pucharowy z Miedzią i spotkania ligowe w rundzie jesiennej jak najbardziej przewidzieliśmy możliwość przyjęcia zorganizowanych grup kibiców gości - dodaje Rus. - Stadion Miejski Tychy będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych na Górnym Śląsku, przystosowanym również do przyjmowania kibiców drużyn przyjezdnych. Wszystko będzie jednak zależało od opinii i decyzji odpowiednich organów. Na tyskim stadionie dwa sektory przeznaczone dla kibiców gości pomieszczą 1288 osób. Przypomnę jednak, że zgodnie z przepisami PZPN, jesteśmy zobowiązani do przyjęcia grupy kibiców gości w liczbie co najmniej 5 procent udostępnionych miejsc na całym stadionie.

  GKS Tychy we wniosku licencyjnym zgłosił stadion Piasta Gliwice, bo nie mógł wskazać obiektu w budowie. W czwartek tyski stadion będzie wizytowany przez delegację PZPN. W I kolejce II ligi GKS zagra z Wisłą Puławy (1-2 sierpnia). ROW przyjedzie w 3. kolejce (15-16.08), a Polonia - w 4. kolejce (22-23.08)

  - Do wykonania pozostały ostatnie, dodatkowe prace m.in. przy montażu ogrodzenia obiektu, wydzieleń i barier. Trwa jeszcze montaż krzesełek na trybunie głównej. Wokół obiektu i na samym stadionie trwają już także prace porządkowe. Z całą pewnością wszystkie prace zostaną ukończone do otwarcia stadionu - zapewnia Rus.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama