Katowice: Policjanci wchodzą dziś do autobusów i tramwajów

  Katowice: Policjanci wchodzą dziś do autobusów i tramwajów

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wejdą do autobusów i tramwajów. Patrole, do których oddelegowano kilkudziesięciu mundurowych, to wspólna akcja KMP, KZK GOP i miasta, wymierzona w kieszonkowców.
  Dziś funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wejdą do autobusów i tramwajów. Patrole, do których oddelegowano kilkudziesięciu mundurowych, będą organizowane przez kilka tygodni.

  Pomysł, to wspólna akcja KMP, katowickiego magistratu, KZK GOP oraz Tesco wymierzona w kieszonkowców. Ale nie tylko, akcja ma też charakter informacyjny - policjanci będą rozdawali plakaty, ulotki, gadżety.
  - Chcemy przypomnieć pasażerom, że mogą stać się ofiarą kieszonkowców - wyjaśnia Jacek Pytel rzecznik KMP w Katowicach.

  Policjanci będą w cywilu. - Wiemy na jakich trasach i w których miejscach pojawiają się kieszonkowcy, znamy sposoby ich działania. Policjanci będą też reagować w sytuacjach innych zagrożeń, jak na przykład agresywne zachowania - mówi komisarz Pytel.

  Bójek i pobić w środkach transportu publicznego jest równie dużo, co drobnych kradzieży. Jacek Pytel przypomina zdarzenie sprzed kilku miesięcy w autobusie.

  - Dziewczyna była zaczepiana przez mężczyznę. Zareagował inny pasażer i wyprowadził tamtego z autobusu na przystanku. Gdy wychodzili z pojazdu, ten wyprowadzany zaatakował drugiego nożem - opowiada komisarz. Innym razem grupa mężczyzn wypytywała w tramwaju jadącym z Chorzowa do Katowic pasażerów o sympatie klubowe. - Gdy nikt im nie odpowiadał, zaczęli bić grupkę chłopaków, w ruch poszła nawet butelka po piwie - przypomina rzecznik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo