Sezon się skończył. Kto awansuje do A-klasy? Nie wiadomo

  Sezon się skończył. Kto awansuje do A-klasy? Nie wiadomo

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sezon się skończył. Kto awansuje do A-klasy? Nie wiadomo
  21 czerwca zakończył się sezon 2014/2015 w sosnowieckiej B-klasie, wciąż jednak w toku jest kwestia awansu do klasy A. Promocji pewny może być zwycięzca rozgrywek - Górnik Sosnowiec. O drugie miejsce - przy zielonym stoliku - rywalizują Szczakowianka II Jaworzno i MKS Ujejsce. Najpierw pewny awansu był drugi zespół "Szczaksy", został jednak ukarany walkowerem za mecz z... Ujejscem, dzięki czemu dąbrowski klub wskoczył na premiowaną awansem drugą lokatę. Jaworznianie odwołali się jednak od tej decyzji i ich protest został uwzględniony, dzięki czemu powrócili na drugie miejsce w tabeli. Tę decyzję musi jednak jeszcze zatwierdzić podokręg Sosnowiec.
  Sezon się skończył. Kto awansuje do A-klasy? Nie wiadomo
  Mecz Szczakowianka II Jaworzno - MKS Ujejsce rozegrano na boisku w Jaworznie-Szczakowej 10 maja. Spotkanie pewnie wygrał drugi zespół "Szczaksy" w stosunku aż 9:1. Jaworznianie razem z Górnikiem Sosnowiec i KS-em Wysoka walczyli o awans do klasy A.

  Ponad miesiąc później w swoim komunikacie Wydziału Gier i Dyscypliny Podokręgu Sosnowiec poinformował, że z uwagi na udział w drużynie Szczakowianki nieuprawnionego zawodnika wynik spotkania zostaje zweryfikowany jako walkower na korzyść MKS-u Ujejsce.
  Drużyna z Dąbrowy Górniczej wskoczyła wówczas na drugie miejsce w tabeli i - dzięki uzyskanemu przez walkower lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań ze Szczakowianką II - mogła cieszyć się z historycznego awansu do klasy A.

  Ekipa z Jaworzna taką decyzję działaczy z Sosnowca uznała jednak za niesprawiedliwą. "Szczaksa" złożyła więc odwołanie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Ten przywrócił wynik z boiska.

  - Komisja oddaliła decyzję Wydziału Gier Podokręgu Sosnowiec jednocześnie kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia w I instancji. Taka decyzja KO ŚlZPN w praktyce przywraca wynik z boiska, czyli 9:1 dla rezerwistów i w chwili obecnej to druga drużyna Szczakowianki jest ponownie w A-klasie kosztem rywali z Ujejsca. Na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy trzeba jeszcze poczekać aż ponownie zostanie rozpatrzona przez Wydział Gier Podokręgu Sosnowiec, ale materiał dowodowy jednoznacznie przemawia na korzyść drużyny Szczakowianki i wypada wierzyć, że zostanie wzięty pod uwagę podczas podejmowania decyzji przez działaczy podokręgu - czytamy na stronie internetowej Szczakowianki Jaworzno.

  Tego, kto ostatecznie awansuje do sosnowieckiej A-klasy, dowiemy się zapewne dopiero w najbliższym czasie. Póki co nie wiadomo, ile drużyn wystąpi w tych rozgrywkach w nowym sezonie, bo do ligi dołączyć ma Zagłębie II Sosnowiec, co spowoduje, że liczba zespołów będzie nieparzysta. Nieoficjalnie mówi się, że A-klasa powiększona będzie do 18 drużyn.

  Podokręg Sosnowiec nie podjął jeszcze jednak oficjalnej decyzji w tej sprawie.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama