Będzie protest przewoźników, busy nie pojadą

  Będzie protest przewoźników, busy nie pojadą

  JEŹ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stowarzyszenia zrzeszające prywatnych przewoźników zapowiadają protesty przeciwko stawkom opłat, które będą musieli płacić od 1 lipca br. za korzystanie z dróg krajowych.
  Akcję do której planują się włączyć właściciele firm przewozowych z całego kraju zainicjowało Małopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osobowych w Krakowie, do którego należą także przedsiębiorcy, którzy zdominowali przewozy na trasie Olkusz - Katowice.

  - Ministerstwo Infrastruktury oraz premier Donald Tusk zignorowali nasze uwagi, które zgłaszaliśmy do projektu rozporządzenia w sprawie stawek opłat za korzystanie z dróg krajowych - mówi Marek Dyszy, prezes MSPO w Krakowie. - Teraz liczymy na pomoc posłów, którzy mają zgłaszać na najbliższym posiedzeniu Sejmu interpelacje w tej sprawie.

  Jeśli nic nie zmieni się w tej sprawie to od 1 lipca każdy z przewoźników będzie musiał zapłacić państwu miesięcznie od 2 do 4 tys. zł za korzystanie z dróg krajowych. Oznacza to, że więcej za bilety zapłacą pasażerowie, na których przedsiębiorcy przerzucą ciężar nowej opłaty.

  Przewoźnicy nie mają zamiaru się poddać i zapowiadają dotkliwe protesty. Blokady dróg, a nawet tzw. dni bez przejazdów wówczas np. żadne przewoźnik nie będzie świadczył usług transportowych na trasie Olkusz - Katowice.
  Więcej w jutrzejszym wydaniu Dziennika Zachodniego

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama