Drugi pociąg ELF przyjechał do Sosnowca

  Drugi pociąg ELF przyjechał do Sosnowca

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Drugi pociąg ELF przyjechał do Sosnowca

  ©tomasz żak/bp

  Dziś podczas Targów Transportu, Spedycji i Logistyki SilesiaTSl EXPO Województwo Śląskie otrzymało drugi pociąg ELF.
  Drugi pociąg ELF przyjechał do Sosnowca

  ©tomasz żak/bp

  Wczoraj na peronie piątym katowickiego dworca oficjalnie przekazano samorządowi Województwa Śląskiego pierwszy elektryczny zespół trakcyjny typu Elf. Dziś w Sosnowcu do województwa trafił drugi z dziewięciu tego typu nowoczesnych pojazdów wyprodukowanych przez firmę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz. Docelowo zasilą one tabor spółki Koleje Śląskie.

  W uroczystości udział wzięła Aleksandra Gajewska-Przydryga, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Bogusław Śmigielski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, przedstawiciele producenta oraz zaproszeni na otwarcie targów goście. W imieniu Ministra Infrastruktury targi otworzyła wiceminister Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

  ELF jest bezpieczny, szybki, cichy, niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację i monitoring, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nowy pociąg jest częścią ekspozycji Targów Transportu, Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO, które do piątku, 15 kwietnia potrwają w Expo Silesia w Sosnowcu.

  Oprócz ELF-a zwiedzający zobaczą także pociąg ratownictwa technicznego, koparkę dwudrogową typu Atlas, pojazd dwudrogowy Mercedes Unimog, lokomotywę Kolei Czeskich. Na targach SilesiaTSl EXPO prezentuje się ponad 80 firm z branży. Podczas targów można także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, zawodach o tytuł Mistrza Kierownicy z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem ciężarowym, a także w Giełdzie Używanych Wózków Widłowych. Dodatkowo na zwiedzających czekać będą oferty pracy w zakresie transportu, spedycji i logistyki.

  Wystawie towarzyszy konferencja "Nowe strategie w transporcie, spedycji i logistyce" z udziałem m.in. posła Janusza Piechocińskiego - Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury i prof. Marka Sitarza z Wydziału Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama