W Katowicach rozpoczął się Jarmark Wiedzy [WIDEO i ZDJĘCIA]

  W Katowicach rozpoczął się Jarmark Wiedzy [WIDEO i ZDJĘCIA]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Katowicach rozpoczął się Jarmark Wiedzy [WIDEO i ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Justyna Przybytek

  W czwartek na studenckim deptaku na ulicy Bankowej w Katowicach rozpoczął się Jarmark Wiedzy. To ostatnia odsłona trwającego od poniedziałku 7. Studenckiego Festiwalu Nauki. Odsłona najweselsza...
  Na deptaku na ul. Bankowej studenci Uniwersytetu Śląskiego prezentowali wczoraj podczas Jarmarku Wiedzy swoje pasje i zainteresowania. Jarmark to finał trwającego od poniedziałku 7. Studenckiego Festiwalu Nauki. Z jednej strony okazja do promocji uczelni, z drugiej okazja dla studentów do zapoznania się z ofertą uniwersyteckich organizacji.

  W namiotowym miasteczku urządziło się 35 kół naukowych i stowarzyszeń. Koło informatyków chwaliło się budowanymi przez siebie robotami, a zoologów - swoimi pupilami - owadami, gadami i płazami.

  Była też okazja zobaczyć jak izolowane jest DNA... banana, albo zbadać emisję głosu. Imprezę zainaugurował pokaz wojskowej grupy rekonstrukcyjnej...

  Jarmark Wiedzy, podobnie jak Studencki Festiwal Nauki, organizowany jest po raz siódmy. Pierwszą edycję, wtedy jako przewodnicząca samorządu studenckiej pamięta Magdalena Ochwat, dziś rzeczniczka UŚ.
  - Nie wychodziliśmy na zewnątrz. Spotkania i warsztaty odbywały się w budynkach, to były bardziej "drzwi otwarte" uczelni niż Jarmark, który mamy dziś - wspominała. W kolejnych latach Jarmark zmieniał się, przybywało uczestników i w końcu studenci wyszli na ulicę. Podczas czwartej edycji na plac przed Teatrem Śląskim. Przy okazji piątej już na Bankową, mimo że ulica była wówczas przejezdna.

  W ubiegłym roku Jarmark trwał dwa dni. - Przez Bankową przewinęło się kilka tysięcy osób - wylicza Przemysław Grzonka z samorządu studenckiego. W tym roku jarmarczny dzień jest jeden, za to dłuższy - zabawa rozpoczęła się o 10. i miała trwać do 17. oraz po raz odbywa się pierwszy nie na ulicy Bankowej, a na deptaku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama