Katowice: Przyjdź na Mariacką i weż udział w akcji "Drzewko...

  Katowice: Przyjdź na Mariacką i weż udział w akcji "Drzewko za makulaturę"

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co można zrobić ze stertą gazet i papierów, zalegających w naszych domach? Spakować i oddać nam! A za 3 kg makulatury każdy otrzyma sadzonkę drzewka.
  Katowice: Przyjdź na Mariacką i weż udział w akcji "Drzewko za makulaturę"

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  "Drzewo za makulaturę" to ekologiczna akcja, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 kwietnia, na ulicy Mariackiej w Katowicach. Czekamy na Was w godzinach 10.00-16.00 (do wyczerpania zapasów). Do wyboru będzie świerk, sosna czarna lub dąb.

  Przypomnijmy, że jedna osoba maksymalnie będzie mogła dostać 5 sadzonek drzewek (za 15 kg makulatury). Partnerem akcji są Lasy Państwowe.

  Poprzednie trzy edycje akcji "Drzewo za makulaturę" cieszyły się ogromnym powodzeniem. Poparły ją też osobistości znane ze szklanego ekranu. Wśród nich znaleźli się m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka - wokalista grupy Zakopower, Dorota Gawryluk - prezenterka telewizyjna, a także zespół Golec uOrkiestra.


  W tym roku będzie z nami Joanna Bartel, niezwykle lubiana aktorka znana m.in. z serialu "Święta wojna". Joanna Bartel będzie gościem specjalnym widowiska światło i dźwięk "Życie po śmieciach", które wieczorem, o godz. 20.00, odbędzie się również na ulicy Mariackiej. Będzie to projekcja 3D, wyświetlana na elewacji kamienic. Połączenie wyjątkowych wizualizacji z treściami ekologicznymi i informacjami o bezmyślnym zaśmiecaniu własnej okolicy ma uświadomić, że każdy ma wpływ na ochronę środowiska. Wykreowanie mody na "zielony styl życia" spowoduje, że wszyscy będziemy żyli w czystszym i zdrowszym środowisku.

  Widowisko przygotowane zostało przez "Dziennik Zachodni", Fundację Edukacja bez Granic, Telewizję TVS na zlecenie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach kampanii społecznej "Życie po śmieciach" .

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama