12 lipca "Lato z Radiem" zawita w Rudzie Śląskiej

  12 lipca "Lato z Radiem" zawita w Rudzie Śląskiej

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Maryla Rodowicz, Mrozu oraz zespół Loka już wkrótce wystąpią w Rudzie Śląskiej! W niedzielę 12 lipca br. do miasta zawita największa trasa koncertowa w kraju – „Lato z Radiem”! Dodatkową atrakcją będzie studio plenerowe I Programu Polskiego Radia, które powstanie na rudzkim rynku.
  "Lato z Radiem" 12 lipca zawita w Rudzie Śląskiej

  "Lato z Radiem" 12 lipca zawita w Rudzie Śląskiej ©ARC

  W tym roku „Lato z Radiem” zostanie zorganizowane na terenach zielonych przy ul. Górnośląskiej w Bykowinie. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00, a jej początek będzie należał do najmłodszych.

  – Przygotowanych jest wiele atrakcji - zapowiada Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. – Po godz. 16.00 rozpocznie się program dla dzieci przygotowany przez artystów „Centrum Uśmiechu”, gdzie każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie – dodaje.

  O godz. 17.30 na scenie wystąpi Zespół Loka, a o godz. 18.45 oraz 20.40 publiczność będzie czarował swoimi umiejętnościami iluzjonista Maciej Pol. Z kolei Mrozu wystąpi od godz.
  19.25, a królowa polskiej estrady – Maryla Rodowicz - zaśpiewa swoje największe przeboje o godz. 21.25. - Wyjątkowe wydarzenie zakończy się efektownym pokazem sztucznych ogni, które zaplanowaliśmy na godz. 22.40 – zdradza Andrzej Trzciński.

  „Lato z Radiem” przyjedzie do Rudy Śląskiej już drugi raz.

  – Poprzednia edycja okazała się prawdziwym hitem. Jestem przekonana, że tak będzie i w tym roku – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Zapraszam wszystkich rudzian oraz osoby spoza miasta do udziału w tym wydarzeniu - dodaje.

  Wejście na teren imprezy będzie się znajdować naprzeciw odcinka pomiędzy kościołem pw. św. Barbary a ul. Poloczka. W tym dniu od godz. 15.30 do 23.30 fragment ul. Górnośląskiej między ul. Zgrzebnioka a Poloczka będzie całkowicie wyłączony z ruchu drogowego. Objazd będzie wyznaczony ulicami: Gwarecką, Korfantego i Pośpiecha. Parkingi przygotowano między ul. Gwarecką i ul. Związku Młodzieży Polskiej oraz wzdłuż ul. Gwareckiej do kościoła pw. św. Barbary.

  Przez całą niedzielę 12 lipca Ruda Śląska będzie obecna na antenie I Programu Polskiego Radia. Pierwsze wejście „na żywo” ze studia plenerowego zaplanowano na godz. 10.40. Wtedy słuchaczy powita orkiestra dęta KWK Halemba – Wirek Ruch Halemba, pod batutą Piotra Szczygioła. Kolejne wejście będzie o godz. 11.20. Wtedy swoją działalność zaprezentuje Związek Górnośląski. Z kolei o godzinie 11.40 o mieście, jego historii, wyjątkowych miejscach i historycznych postaciach opowie Jan Wyżgoł, prezes Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej. O średniowiecznym gródku opowie natomiast Przemysław Noparlik ze Stowarzyszenia Genius Loci – Duch Miejsca. Kolejne wejście antenowe /ok. godz. 17.45/ będzie należało do ultramaratończyka Augusta Jakubika z TKKF „Jastrząb”, pod którego okiem rudzianie przygotowują się do I Półmaratonu Industrialnego.

  „Lato z Radiem” wymyślił wiosną 1971 roku Aleksander Tarnawski - twórca innych tak popularnych audycji Polskiego Radia jak „Sygnały Dnia” i „Cztery pory roku”. Pierwszy program był krótki, ale bardzo spodobał się słuchaczom ze względu na to, że był emitowany „na żywo”, co w tamtych latach było czymś absolutnie niezwykłym. Audycja do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku trasa Radiowej „Jedynki” obejmie 20 miast w całej Polsce, w tym Rudę Śląską.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama