Gwiazdy zagrają na rzecz budowy Nowego Domu Hospicjum Cordis

  Gwiazdy zagrają na rzecz budowy Nowego Domu Hospicjum Cordis

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jeśli się nadarza okazja do pomocy innym osobom i cel jest szczytny, to warto brać udział w charytatywnych akcjach. Jeśli moja osoba może wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, komuś mogę pomóc, to nie zastanawiam się i wchodzę w to - mówi Marcin Wyrostek.
  Marcin Wyrostek będzie jedną z gwiazd sobotniego koncertu

  Marcin Wyrostek będzie jedną z gwiazd sobotniego koncertu ©Wojciech Matusik

  Ten niezwykle utalentowany akordeonista, laureat popularnego programu "Mam Talent", jest jedną z gwiazd koncertu "Przyjaciele dla Hospicjum Cordis", który już jutro, 16 kwietnia, odbędzie się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (ul. Konopnickiej 1).

  Ogłoszenie aukcji przedmiotów podarowanych przez znane osoby na budowę Nowego Domu Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie

  - Hospicjum Cordis jeszcze bardziej zainteresowałem się dzięki Krystynie Bochenek. To była wyjątkowa osoba. Myślę, że wszyscy powinniśmy kontynuować jej pracę - dodaje Wyrostek, który podczas sobotniego koncertu zagra dwa utwory.

  Oprócz Marcina Wyrostka na scenie Teatru Rozrywki zaprezentują się Maria Meyer, Ewa Uryga oraz Artur Rojek (tym razem solo, bez zespołu Myslovitz) i Dariusz Niebudek.

  Pojawią się też: zespół Agapetos, kapela góralska "Janosik" z Węgierskiej Górki, zespół Beltaine oraz tancerze zespołu Glendalough. Koncert poprowadzi Wojciech Zamorski. Pomiędzy występami poszczególnych artystów, zaplanowana jest część publicystyczna, podczas której nie zabraknie rozmów z zaproszonymi gośćmi.

  Ważną częścią imprezy jest aukcja charytatywna. Licytowane będą przeróżne przedmioty: pióro prof. Jerzego Buzka, grafika prof. Romana Kalarusa, medal oraz trzy monety okolicznościowe z I Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej, spotkanie przy kawie z Mirkiem Szołtyskiem, kolekcjonerski zegarek z kolekcji Rosenthal Versace Primavera, plakat dr Moniki Starowicz z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, plakat mgra Michała Sitka (ASP w Katowicach), plakat Martyny Miranowicz (studentki katowickiej ASP) i gadżet wykonany przez podopiecznych Oddziału Dziecięcego Hospicjum Cordis, z którym chodziarz Marek Chorąży wyruszy na Nord Kapp.

  Całkowity dochód z koncertu "Przyjaciele dla Hospicjum Cordis" przeznaczony jest na budowę Nowego Domu Hospicjum Cordis, który powstaje w Katowicach-Janowie, przy ulicy Teofila Ociepki 2.
  Początek imprezy o godz. 17.00, natomiast bilety kosztują: 30 zł (balkony boczne), 50 zł (balkon środkowy), 80 i 100 zł (parter). Patronat medialny nad koncertem sprawuje "Dziennik Zachodni".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama