Katowice: w szpitalu w Murckach otwarto pracownię tomografii...

  Katowice: w szpitalu w Murckach otwarto pracownię tomografii komputerowej [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownia tomografii komputerowej w szpitalu w Murckach
  1/10
  przejdź do galerii

  Pracownia tomografii komputerowej w szpitalu w Murckach ©Justyna Przybytek

  W katowickim Szpitalu w Murckach w piątek oficjalnie otwarto nową pracownię tomografii komputerowej firmy Helimed. Z urządzenia będą korzystać chorzy znajdujący się m.in. na oddziałach reumatologicznym, chirurgicznym, neurologii i interny, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz rehabilitacji neurologicznej murckowskiego ośrodka.
  Nowa pracownia ma ułatwić diagnostykę pacjentów przyjmowanych w lecznicy. Z jego pomocą możliwe będzie dokładne przeskanowanie m.in. głowy, twarzoczaszki, krtani, zatok, tarczycy, kręgosłupa, kości, płuc i jamy brzusznej. Lekarze ze Szpitala Murcki będą je wykorzystywali m.in. do diagnostyki chorób zwyrodnieniowych i chorób kości, schorzeń neurologicznych np. chorób mózgowia, złamań i schorzeń układu pokarmowego.

  Dotąd na tego typu badania pacjenci ze szpitala w Murckach byli wożeni do innych placówek, w Katowicach, ale także w Tychach. - Dzięki nowej pracowni będą mieli stały i szybki dostęp do badania, bez konieczności opuszczania placówki. To znacznie przyspieszy proces diagnostyczny i ułatwi pracę lekarzom, którzy w każdej chwili będą mogli sięgnąć po tego typu badanie - mówi Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala w Murckach sp. z o.o.

  Pracownia powstała w budynku, w którym mieści się oddział rehabilitacji neurologicznej. Została stworzona na poziomie -1, gdzie dawniej mieściły się piwnice. Przebudowa pomieszczeń i ich wyposażenie zajęły miesiąc, zaś koszt uruchomienia pracowni zamknął się w kwocie ok. 2 mln zł.

  Wraz z aparaturą szpital został także podłączony do nowoczesnej sieci informatycznej. Dane pacjentów wykonujących badania w murckowskiej pracowni mają zostać umieszczone w chmurze, dzięki czemu dostęp będą mieli do nich lekarze z innych ośrodków medycznych leczący pacjenta

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama