Ważne
  Rosomaki pojadą na Słowację. Wczoraj podpisano list...

  Rosomaki pojadą na Słowację. Wczoraj podpisano list intencyjny

  Michał Nowak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Premier Ewa Kopacz podpisała wczoraj w Siemianowicach list intencyjny z premierem Słowacji Robertem Ficem

  Premier Ewa Kopacz podpisała wczoraj w Siemianowicach list intencyjny z premierem Słowacji Robertem Ficem ©Paweł Szałankiewicz

  30 Rosomaków za około 120 mln zł trafi do słowackiej armii - to efekt podpisania listu intencyjnego pomiędzy premierami Polski i Słowacji.
  Premier Ewa Kopacz podpisała wczoraj w Siemianowicach list intencyjny z premierem Słowacji Robertem Ficem

  Premier Ewa Kopacz podpisała wczoraj w Siemianowicach list intencyjny z premierem Słowacji Robertem Ficem ©Paweł Szałankiewicz

  List intencyjny podpisała wczoraj premier Polski Ewa Kopacz i premier Słowacji Robert Fico. To wstęp do współpracy w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego. Jej efektem jest 30 Kołowych Transporterów Rosomak produkowanych w Rosomak SA w Siemianowicach, które w ciągu trzech lat trafią do Słowacji. Tam zostaną połączoną ze słowacką wieżą bezzałogową Terra-30. Końcowy produkt ma się nazywać Scipio i być eksportowany na dalsze rynki.

  - Dzięki temu do zakładu w Siemia-nowicach Śląskich wpłynie ponad 120 mln zł. To bardzo duży sukces przemysłu zbrojeniowego, a także duży sukces polskiej gospodarki i gwarancja miejsc pracy. - powiedziała premier Ewa Kopacz.

  Premier Polski zapowiedziała, że wraz ze Słowacją chcą promować swoją współpracę i końcowy produkt, czyli wóz Scipio, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. - Rosomaki wyjątkowo dobrze sprawdziły się w Afganistanie. Ta dobra jakość, ale i sprawna załoga, która je produkuje, zasługuje na najwyższy znak jakości - pochwaliła Rosomak SA Ewa Kopacz dodając, że polski rząd jest dumny z tego, że Rosomak powstaje właśnie w naszym kraju. - Jestem przekonana, że ten projekt (współpracy ze Słowacją - przyp.red.) będzie służył wzrostowi zdolności obronnych naszych państw oraz zwiększy bezpieczeństwo naszego regionu. Sam program Rosomak to nasz największy sukces przemian w polskim przemyśle obronnym dokonanym po 1989 roku.

  Premier Kopacz zaznaczyła również, że podpisanie listu intencyjnego z premierem Słowacji oraz dostarczenie tam 30 Rosomaków może spowodować zwiększenie eksportu tego pojazdu do innych państw, tym bardziej, że według niej dziś jest czas na zbrojenia. - Stąd te maszyny będą miały szczególny popyt.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama