Pałac Kawalera w Świerklańcu: restauracja wraca po 3...

  Pałac Kawalera w Świerklańcu: restauracja wraca po 3 miesiącach, dziś otwarcie

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę otwarcie restauracji w Pałacu Kawalera
  1/33
  przejdź do galerii

  W sobotę otwarcie restauracji w Pałacu Kawalera ©Tomasz Klyta

  Dziś, w sobotę 4 lipca, wielkie otwarcie nowej/starej restauracji w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Nowej, bo - dzięki zagranicznemu inwestorowi - zmieniło się tam praktycznie wszystko. Starej, bo restauracja w świerklanieckim zabytku jest znana od dawna. Jeszcze w piątek trwały ostatnie prace przy restauracji i drink barze. Od jutra czeka nas wiele zmian.
  W sobotę 4 lipca zostanie otwarta restauracja w Pałacu Kawalera. Była nieczynna od 1 kwietnia, kiedy zlikwidowano świerklaniecki Gminny Ośrodek Rekreacji, który do tej pory zarządzał obiektem. Kilka tygodni później pomieszczenia restauracji i drink baru wydzierżawiła firma Luxus Trip&Travel. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, w Pałacu Kawalera wiele się zmieniło. Będzie się można o tym przekonać już w sobotę.


  Po pierwsze, restauracja ma całkowicie nowy wystrój. Wymieniono meble, obrusy, zastawy a nawet sztućce. Nie do poznania zmieni się menu. Ronald Wirner, prezes Luxus Trip&Travel chce aby restauracja była na bardzo wysokim poziomie. Wśród oferty dań znajdziemy m.in. carpaccio z jelenia, krewetki w sosie śmietanowym, łososia sous-vide czy antrykota black angus.

  - Słyszałem, że Ślązacy są przywiązani do tradycji, dlatego w menu znajdzie się też m.in. rolada z kluskami. Będziemy wprowadzać zmiany ale obejdzie się bez rewolucji. Poza tym postaramy się zmieniać menu sezonowo - mówi Ronald Wirner. Ciekawostką jest to, że niektóre przystawki będą podawane na... kamieniu.

  Nowy wystrój i menu to nie jedyne zmiany przy Pałacu Kawalera. Od jutra będzie tam również dostępna wypożyczalnia seegwayów. Firma Luxus Trip&Travel kupiła 4 takie maszyny. Będzie mógł z nich korzystać każdy spacerowicz w świerklanieckim parku. Koszt wypożyczenia to 2 zł/min.

  W sobotę drink bar w Pałacu Kawalera zostanie otwarty o godz. 10. Poza tym przygotowano zabawy i konkursy dla dzieci. Impreza potrwa do godz. 22, a zakończy ją pokaz sztucznych ogni. Restauracja zostanie otwarta o godz. 13.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo