S69 z Bielska-Białej do Żywca: Inwestycja niemial gotowa

  S69 z Bielska-Białej do Żywca: Inwestycja niemial gotowa

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Widać koniec budowy? Tak! Droga S69 z Bielska-Białej do Żywca będzie przejezdna jeszcze w lipcu
  1/2
  przejdź do galerii

  Widać koniec budowy? Tak! Droga S69 z Bielska-Białej do Żywca będzie przejezdna jeszcze w lipcu ©Jacek Drost

  Koniec drogowego serialu pt. "Ekspresówka z Bielska-Białej do Żywca". Tak bardzo wyczekiwana inwestycja jest niemal gotowa.
  - Procedura odbiorowa dla S69 między Buczkowicami a Żywcem została rozpoczęta. Udostępnienie kierowcom odcinka S69 od węzła Buczkowice do Żywca nastąpi przed końcem lipca - informuje Marek Prusak, specjalista ds. komunikacji społecznej katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Ponad 15-kilometrowy odcinek S69 powinien być gotowy już w listopadzie 2012 r., ale konsorcjum firm, którego liderem był Polimex-Mostostal, nie zrobiło drogi na czas.
  Kilka razy termin jej oddania był przekładany, aż wreszcie GDDKiA zerwała kontrakt. Rok temu podpisano nową umowę, ale z nowym wykonawcą - dokończenie inwestycji powierzono firmie Mota-Engil Central Europe SA. Od tego czasu prace nabrały przyśpieszenia.

  Budowa realizowana była w dwóch etapach. Pierwszy odcinek o długości 6,1 km - od węzła Mikuszowice (ale bez samego węzła) do węzła Buczkowice (już z węzłem włącznie) został oddany do ruchu 6 listopada 2014 r. Drugi etap zakładał oddanie do ruchu odcinka od węzła Buczkowice do Żywca o długości 9,460 km do dziewięciu miesięcy od rozpoczęcia robót (z pominięciem okresów zimowych).

  I choć wszystkich prac nie udało się zakończyć - jak przewidywał kontrakt - do 2 lipca, a wykonawca złożył roszczenie dotyczące wydłużenia czasu, to w tym miesiącu kierowcy pojadą brakującym odcinkiem ekspresówki.

  - Obecnie wykonawca prowadzi roboty wykończeniowe i porządkowe. Zaawansowanie całego zadania wynosi 99 procent - informuje Prusak.

  Nie jest to jedyna dobra wiadomość dotycząca drogi S69. W przyjętym przez rząd dokumencie "Program dla Śląska" znalazł się zapis o przesunięciu z listy rezerwowej na listę podstawową Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad tzw. obejścia Węgierskiej Górki, czyli brakujący 8,5-km odcinek drogi S69.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ja śnię?

   Beren (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Taaa kupa wyborcza się zaczyna. Przyjdą "nowe-stare" rządy i g...no będzie a nie koniec tej inwestycji. Podobnie będzie z S1 do Mysłowic. Nawalą kiełbachy wyborczej, przyjdą inne obesr.....ce i...rozwiń całość

   Taaa kupa wyborcza się zaczyna. Przyjdą "nowe-stare" rządy i g...no będzie a nie koniec tej inwestycji. Podobnie będzie z S1 do Mysłowic. Nawalą kiełbachy wyborczej, przyjdą inne obesr.....ce i inwestycja będzie w 2050zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama