Oszuści podszywają się pod oficerów Centralnego Biura...

  Oszuści podszywają się pod oficerów Centralnego Biura Śledczego

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oszuści podszywają się pod oficerów Centralnego Biura Śledczego

  ©arc

  Oszuści udający policjantów wmawiają, przeważnie starszym osobom, że muszą wypłacić wszystkie pieniądze z banku, aby nie przepadły.
  Oszuści podszywają się pod oficerów Centralnego Biura Śledczego

  ©arc

  Do 77-letniego częstochowianina zatelefonował mężczyzna, przedstawiający się za policjanta z Centralnego Biura Śledczego. Prowadził rozmową tak, aby zdobyć jak najwięcej informacji i oszukać starszego pana. Co chwilę powtarzał, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej.

  Groził nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi i utratą wszystkich oszczędności z konta bankowego, bowiem pracownicy banku mieli współpracować z oszustami.
  Dlatego niezbędna miała być wypłata wszystkich pieniędzy i przekazanie gotówki przybyłemu w umówione miejsce funkcjonariuszowi. 77-latek nie dał się jednak oszukać. Celowo odwlekł czas spotkania, powiadamiając o zdarzeniu prawdziwych policjantów z częstochowskiej komendy.

  Przygotowana przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu akcja, pozwoliła podczas przekazywania gotówki zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku. W chwili zatrzymania oszust miał przy sobie dokument przypominający legitymację policyjną wraz z numerem identyfikacyjnym oraz dwa telefony komórkowe.

  Nie była tak przezorna 79-letnia częstochowianka, do której również zadzwonił oszust podający się za oficera Centralnego Biura Śledczego. Powiedział kobiecie, że może stracić pieniądze zdeponowane w banku, ponieważ pracownicy banku są w zmowie z oszustami.

  Starsza pani przekonana, że ma do czynienia rzeczywiście z policjantem, wypłaciła gotówkę z banku.

  Kiedy szła z banku do domu, oszust dzwonił do niej na komórkę, aby monitorować kobietę. Na ulicy podszedł do niej mężczyzna, który poprosił o pieniądze jako depozyt policyjny.

  Dopiero gdy częstocho-wianka wróciła do domu, zorientowała się, że została oszukana. Straciła kilka tysięcy złotych.
  W podobny sposób działali oszuści w przypadku 75-letniego mężczyzny. Częstochowianin również uwierzył, że ma do czynienia z pracownikiem Centralnego Biura Śledczego i przekazał nieznajomym kilkanaście tysięcy złotych.

  Policja ostrzega, że w ostatnim czasie często wykorzystywaną przez oszustów metodą jest wyłudzanie pieniędzy na policjanta z Centralnego Biura Śledczego.

  Policja przestrzega, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama