Zabrze: Nowe targowisko gotowe niemal w połowie [ZDJĘCIA,...

  Zabrze: Nowe targowisko gotowe niemal w połowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: Nowe targowisko gotowe niemal w połowie [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Internautka Elżbieta

  Remont targu w Zabrzu.Trwają prace związane z budową nowego targowiska przy ul. Boboli. Konstrukcja już rośnie, a zarządca rozsyła oferty do przyszłych najemców. Zobaczcie nowe zdjęcia Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji i Internautki Elżbiety.
  Postęp widać gołym okiem. Szczególnie po wyrastających z ziemi murowanych konstrukcjach przyszłych pawilonów. Znacznie bardziej jednak zaawansowane są prace niewidoczne, jak budowa kanalizacji, która gotowa jest w 80 proc. Cała zaś inwestycja jest już wykonana w ok. 40 proc., a więc mamy niemal półmetek. Jeśli tempo się utrzyma, to z oddaniem nowego targowiska przy zbiegu ul. Piastowskiej i Boboli w terminie, czyli do końca września, nie powinno być problemów.


  Przypomnijmy, budowa nowego targu trwa od kwietnia. Wcześniej wykonawca rozebrał stare targowisko i uporządkował teren. Kupcy handlujący dotychczas w tym miejscu musieli przenieść się na drugą stronę ulicy, gdzie przyjdzie im czekać na zakończenie budowy. Później, o ile oczywiście zaakceptują warunki wynajmu, będą mogli wrócić na targ.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Kultowy zabrzański targ zniknął. To miejsce o historii kruchej jak szkło [WIDEO, MAPA]  Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji, która jest właścicielem terenu i odpowiada za modernizację, rozpoczęła w lipcu konkurs na najem powierzchni handlowych. Urzędnicy zapowiadają, że w pierwszej kolejności zaproponują je kupcom, którzy w przeszłości prowadzili działalność na starym targowisku.

  Budowa nowego targowiska, którą prowadzi Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego kosztować będzie 9,5 mln zł. Targ zmieni się nie do poznania. Przede wszystkim składać będzie się na niego 18 murowanych pawilonów, w których znajdzie się ok. 150 punktów handlowych, zaplecze techniczne oraz gastronomia. Nowe pawilony będą oczywiście skanalizowane i podłączone do mediów. Poprzednie, blaszane boksy nie miały tych podstawowych udogodnień. Wraz z budową nowych pawilonów zmieniona zostanie nawierzchnia, a także zbudowane lub wyremontowane drogi dojazdowe i chodniki wokół oraz miejsca parkingowe.

  W miejscu kultowego targowiska jeszcze 40 lat temu stała huta szkła. Zakład został założony przez Wilhelma Eisnera, przedsiębiorcę żydowskiego pochodzenia, w 1866 roku. Gdy do władzy doszli naziści, hutę odebrano Eisnerom, ale wciąż trwała produkcja. Po wojnie pod szyldem Huta Szkła Piast. Jej historia kończy się w 1973 roku. Zakład został wtedy zlikwidowany, a budynki stopniowo rozebrano. Później zapadła decyzja o budowie domu handlowego. Stąd znana niecka, którą wykopano pod fundamenty. Projekt nie doczekał się jednak realizacji, a po transformacji ustrojowej powstał tu targ.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama