Chcecie do kina? Do wyboru

  Chcecie do kina? Do wyboru w aucie, na kocu, na leżaku

  J. Przybytek, P. Kolibaj

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Słono za bilety do kina? Nie latem i nie w naszym regionie. Filmy na dużym ekranie możecie oglądać niemal codziennie i to całkiem za darmo. Klasyka, kino nieme, klasy B, a może polskie, nowe hity, jak "Ida", czy "Jesteś bogiem". Latem filmy na dużym ekranie obejrzymy pod chmurką i za darmo.
  Zamiast w klimatyzowanej nawet sali kinowej, mieszkańcy regionu coraz chętniej wybierają klimatyczny seans w plenerze

  Zamiast w klimatyzowanej nawet sali kinowej, mieszkańcy regionu coraz chętniej wybierają klimatyczny seans w plenerze ©Karina Trojok

  Plenerowe seanse odbywają się w parkach, na miejskich placach, skwerach, a nawet parkingach przy centrach handlowych.
  W Katowicach w piątek rusza plenerowe kino letnie na placu Kwiatowym, czyli nowym rynku. Na początek zobaczymy "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, tydzień później "Dziewczynę z szafy" Bodo Kox'a (17 lipca), potem "80 milionów", "Czarny czwartek". Seanse będą się rozpoczynały o godzinie 21.

  Filmy pod chmurką można też oglądać na terenie nowego Muzeum Śląskiego. Przy budynku dawnej kopalnianej kuźni w każdą sobotę lipca działa Kino Kuźnia. Seanse rozpoczynają się zawsze o 21.15. Zobaczymy tu arcydzieła kina niemego, ale nie tylko.
  W najbliższą sobotę na ekranie będzie debiutancki film Davida Lynch'a z 1977 roku - "Głowa do wycierania". Tydzień później "Billy Elliot", a pod koniec lipca "Dzisiejsze czasy" Charles'a Chaplina.

  Filmy przez pięć dni w tygodniu oglądamy za to na placu Miarki w centrum. Tu klub muzyczny Bavitto zaprasza na Plenerowe Kino Perła aż do końca wakacji. Seanse podzielone zostały na pięć bloków tematycznych, a odbywają się od środy do niedzieli (start po zachodzie). W piątek dla przykładu zobaczymy tu film "Slumdog. Milioner z ulicy". I na tym wciąż nie koniec kinowych propozycji na lato. 16 lipca o godz. 21.30 w barze Galop (powstaje w dawnym barze Galop, wybudowanym jako Dom Służewca w latach 30-tych XX wieku) przy ul. Kościuszki 73 pokazem filmu "Get the Picture" Cathy Pearson zainaugurowane zostanie katowickie Kino Letnie, które odbywać się będzie w ramach cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Wstęp wolny.

  Lada moment rusza też cieszące się olbrzymią popularnością w poprzednich latach kino samochodowe pod Spodkiem. Pierwszy seans już we wtorek, kolejne we wtorki i czwartki do końca wakacji (start o 21.). Będą komedie z lat 80-tych.
  Kino samochodowe działa na parkingu Europy Centralnej w Gliwicach. Filmy oglądamy na ekranie o powierzchni 100 m kw., a obrazowi towarzyszy nagłośnienie hybrydowe. Dziś zobaczymy film "Kupiliśmy ZOO". A jeśli już o ZOO mowa, to warto też zajrzeć do Parku Śląskiego. Pod patronatem WSB w każdy wakacyjny czwartek, tuż po zmroku, filmy wyświetlane są na na Dużej Łące. Dziś "Asterix i Obelix: W służbie jej Królewskiej Mości".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama