Remont stadionu w Wodzisławiu Śl. nie wypalił... [ZDJĘCIA]

  Remont stadionu w Wodzisławiu Śl. nie wypalił... [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion w Wodzisławiu Śl.
  1/3
  przejdź do galerii

  Stadion w Wodzisławiu Śl. ©UM Wodzisław

  Remont stadionu w Wodzisławiu Śl. nie wypalił... Na Dni Wodzisławia Śl. trybuna kryta stadionu miała być gotowa. Nie była, bo MOSiR wyrzucił wykonawcę. Dlaczego?

  Remont stadionu w Wodzisławiu Śl. nie wypalił...  Na remont stadionu jeszcze poczekamy. Do 17 czerwca miała się zakończyć częściowa modernizacja trybuny krytej obiektu przy ulicy Bogumińskiej. Do tego jednak nie doszło. Powód? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przed kilkoma tygodniami zerwał umowę z wykonawcą remontu.- Sposób wykonywania prac był daleki od naszych oczekiwań, jakie zaznaczyliśmy w procedurze przetargowej - argumentuje Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR.

  Przypomnijmy, firma miała m.in. odrdzewić wszystkie elementy stalowe konstrukcji trybuny krytej, zakonserwować je, a później pomalować. Do jej zadania należało też uszczelnienie dachu w miejscach, gdzie przeciekała woda. Dodatkowo wykonawca zgodnie z umową miał uzupełnić braki tynku na tylnej i bocznych ścianach trybuny głównej oraz je pomalować. Problem z wykonawcą pojawił się już na etapie prac przy stalowej konstrukcji.

  - Odrdzewianie miało odbyć się metodą piaskowania. Robotnicy uznali, że wystarczy stalowe elementy konstrukcji przemyć karcherem. Chcieli przystąpić nawet do dalszych prac, ale na to nie mogliśmy się zgodzić - dodaje Bojko.

  Z firmą, która przeliczyła się z zadaniem rozwiązano umowę i nałożono na nią karę umowną w wysokości 10 procent wartości kontraktu, czyli ok. 6 tys. zł (umowa opiewała na około 60 tys. zł). Obie strony doszły do porozumienia i sprawa nie będzie miała swojego finału w sądzie.

  Remont trybuny też dojdzie do skutku. Zadaniem zajmie się prawdopodobnie firma, która zajęła drugie miejsce w przetargu (trwają rozmowy w tej sprawie).

  - Prawdopodobnie prace ruszą 1 sierpnia. Wykonawca będzie miał czas na zakończenie remontu do końca września. Remont nie powinien mieć wpływu na ewentualne zawody rozgrywane na stadionie - zapewnia Bogdan Bojko.

  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama