11 i 12 lipca odbędzie się letnie spotkanie z kulturą...

  11 i 12 lipca odbędzie się letnie spotkanie z kulturą żydowską w Gliwicach

  Małgorzata Wołoch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ruiny teatru Victoria

  Ruiny teatru Victoria ©wikimedia commons

  To już trzeci weekend letniego spotkania z kulturą w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach. W sobotę i niedzielę - dwa filmy oraz dwa koncerty.
  Ruiny teatru Victoria

  Ruiny teatru Victoria ©wikimedia commons

  W Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) w Gliwicach od 27 czerwca 2015 trwa letnie spotkanie z kulturą. Przed nami trzeci weekend imprezy.

  11 lipca o godzinie 18 odbędzie się projekcja filmu pt. "Kabaret śmierci''. Jest to wojenna opowieść o artystach żydowskiego pochodzenia, walczących o przetrwanie za pomocą twórczości muzycznej, teatralnej i filmowej. Przed hitlerowskim aparatem represji bronią się za pomocą żartu, kabaretowych skeczy, spektakli, piosenek, koncertów. Organizują je w obozach koncentracyjnych i gettach. Film trwa 95 minut. Bilet kosztuje 10 zł, natomiast dla uczestników wieczornego koncertu - 5 zł.

  Tego samego dnia o godzinie 20 muzycy Mojśe Band zagrają głównie stare piosenki żydowskie ze Słowacji. Słowacka grupa klezmerska działająca od pięciu lat, interpretuje różne rodzaje żydowskiej muzyki i stara się ją zaprezentować w sposób jak najbardziej autentyczny, łącząc tradycję ze współczesnymi stylami muzycznymi z całego świata. Bilet na sobotni koncert muzyki klezmerskiej kosztuje 25 zł.

  12 lipca o godzinie 17 będzie można zobaczyć film pt. "Wypełnić pustkę" o życiu chasydzkiej rodziny. Główną bohaterką jest pochodząca z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny osiemnastoletnia Shira, która po stracie starszej siostry musi od nowa odszukać swoje miejsce w społeczności. Jej osobiste szczęście jest uzależnione od umiejętności odnalezienia się w stosunkach z najbliższymi. Film wyreżyserowany przez Ramę Burshtein trwa 90 minut. Bilet w cenie 10 zł, dla biorących udział w wieczornym koncercie - 5 zł. O godzinie 19 odbędzie się koncert pieśni żydowskich w wykonaniu zespołu "Anashim". Bilet: 30 zł.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama