Ponad 10 tysięcy złotych dla Hospicjum Cordis

  Ponad 10 tysięcy złotych dla Hospicjum Cordis

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad 10 tysięcy złotych dla Hospicjum Cordis

  ©Mikołaj Suchan

  W chorzowskim Teatrze Rozrywki odbył się wyjątkowy koncert "Przyjaciele dla Hospicjum Cordis", który zgromadził ludzi dobrych serc zarówno na widowni jak i na scenie, gdzie zagrało kilka uznanych gwiazd.
  Ponad 10 tysięcy złotych dla Hospicjum Cordis

  ©Mikołaj Suchan

  Podczas ponad trzygodzinnej imprezy zagrał m.in. Artur Rojek, który zaprezentował dwa autorskie utwory, a jego jedynym towarzyszem na scenie była gitara. Silnym i mocnym głosem pochwaliła się Ewa Uryga, a w repertuarze Hanki Ordonówny wystąpiła znakomita Maria Meyer rzecz jasna odpowiednio wystylizowana). Największy aplauz wśród muzyków zyskał jednak Marcin Wyrostek, niesamowicie utalentowany akordeonista, laureat drugiej edycji programu "Mam Talent". Marcin dał popis wirtuozerii, doskonale stopniował napięcie i jako jedyny zagrał utwór na bis.

  Niezwykle waźnym elementem tego koncertu była specjalna aukcja, prowadzona przez Krystynę Zamorską, z której całkowity dochód został przeznaczony na budowę Nowego Domu Hospicjum Cordis. Licytowano m.in. grafikę Romana Kalarusa, medal oraz trzy monety okolicznościowe z I Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej czy pióro Jerzego Buzka, za które zresztą zapłacono największą sumę: 4 800 zł. W sumie udało się zebrać 10 800 zł.

  - Te pieniądze od razu zostaną przeznaczone na rozbudowę - podkreśliła Jolanta Markowska, prezeska Hospicjum Cordis. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które brały udział w przygotowywaniu tego koncertu, wszystkim artystom, którzy tak wspaniale dla nas zagrali oraz ludziom, którzy przyszli do Teatru Rozrywki - dodała.

  Specjalne podziękowania, kwiaty i symboliczny smalec na scenie otrzymało kilku gości. Wśród nich był m.in. Piotr Uszok - prezydent Katowic oraz Zenon Nowak - prezes Prasy Śląskiej, wydawcy Dziennika Zachodniego. Uhonorowani zostali także twórcy realizowanego niedawno hospicyjnego spotu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama