Dąbrowa Górnicza, Będzin: Letnie spotkania z kulturą,...

  Dąbrowa Górnicza, Będzin: Letnie spotkania z kulturą, literaturą i muzyką w plenerze

  PAS, KK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czytelnia pod chmurką zaprasza latem na plażę Pogorii III

  Czytelnia pod chmurką zaprasza latem na plażę Pogorii III ©Piotr Sobierajski

  Biblioteka na plaży, muzyczne koncerty, spotkania z podróżnikami w plenerze. To pomysły, które także w wakacje mają zachęcić wszystkich do obcowania ze sztuką, książką, a przy okazji do dobrej zabawy. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej na lato przygotowała projekt: "Biblioteka na plaży".
  Czytelnia pod chmurką zaprasza latem na plażę Pogorii III

  Czytelnia pod chmurką zaprasza latem na plażę Pogorii III ©Piotr Sobierajski

  Jego pierwsza odsłona miała miejsce w ubiegły piątek. Każdy, kto wypoczywał nad Pogorią III mógł skorzystać ze sporej biblioteczki i leżaków. Nie zabrakło warsztatów literackich, pokazu tańca indyjskiego, a Jarosław Kret opowiadał nie tylko o pogodzie, ale przede wszystkim o swoich podróżach.

  - To świetny pomysł, bo ile można leżeć na plaży. A tak mamy zabawy, książkę pod ręką i do tego pojawiają się ciekawi ludzie.
  Warto skorzystać z takiej propozycji - mówi Barbara Kondratowicz z Będzina, która wypoczywała nad jeziorem z rodziną. Już dzisiaj (sobota) zapraszamy na kolejne imprezy w ramach "Biblioteki na plaży". A w piątek 17 lipca nad Pogorią III spotkamy m.in. Krzysztofa Skibę, porysujemy z Edwardem Lutczynem i posłuchamy zespołu Queens of Violins. 14 sierpnia zaplanowany został koncert Przemysława Smolarskiego i spotkanie z Tomaszem Zubilewiczem. Również w Będzinie kultura wychodzi na spotkanie z mieszkańcami powiatu. Tutaj rozpoczął się cykl wakacyjnych koncertów. Pierwszy odbył się w parku przy Pałacu Mieroszewskich. Był to koncert muzyki poważnej w wykonaniu muzyków ze Stowarzyszenia Artystów Spectrum. To prawdziwa gratka dla melomanów, dlatego takie koncerty będą odbywać się w każdy weekend do końca wakacji. Następny już jutro w amfiteatrze na Wzgórzu Zamkowym w Będzinie. Początek o godz. 14.00. Będą gry i zabawy dla najmłodszych, a o 17.00 koncert muzyki w stylu lat 70., 80., 90. Muzyka poważna ponownie zagości w Będzinie 26 lipca w parku przy Pałacu Miero-szewskich o godz. 16.00.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama