Ważne
  Uniwersytet Opolski w Jastrzębiu-Zdroju

  Uniwersytet Opolski w Jastrzębiu-Zdroju

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Maturzyści z Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia, Żor i innych miejscowości regionu będą mogli studiować na nowej uczelni w Jastrzębiu-Zdroju. Do tego miasta zawita Uniwersytet Opolski. Jego zamiejscowy ośrodek dydaktyczny będzie miał siedzibę przy ul. 1 Maja, czyli w tym samym obiekcie, gdzie działalność prowadzi dziś także Akademia Górniczo-Hutnicza z siedzibą w Krakowie.
  Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Uniwersytetu Opolskiego w Jastrzębiu będzie kształcić na pięciu kierunkach: filologii polskiej i germańskiej, dziennikarstwie, politologii i stosunkach międzynarodowych. - Jutro rozpoczniemy nabór elektroniczny na wszystkie kierunki. Aby zostały uruchomione musi się zgłosić co najmniej 15 kandydatów. Nie mamy ustalonego limitu miejsc - mówi Marcin Miga, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.- Proponujemy kształcenie na poziomie studiów licencjackich. Naukę będzie można podjąć na studiach dziennych, wieczorowych i na studiach podyplomowych - dodaje Marcin Miga.

  I choć rekrutacja dopiero się rozpocznie, wielu maturzystów z Jastrzębia już zapowiada, że nowa uczelnia będzie pierwszą, na którą złożą dokumenty.

  - Myślałem o studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jednak sporo musiałbym zapłacić za akademik. Dlatego wolę zostać w Jastrzębiu - przyznaje licealista Tomasz Stańko.

  Wszyscy uczniowie, którym podoba się perspektywa studiowania w rodzinnym mieście, będą mogli także jutro spotkać się z przedstawicielami nowej uczelni. O godz. 11 w sali 129 a w urzędzie miasta odbędzie się spotkanie informacyjno- rekrutacyjne.

  - Umowa z przedstawicielami Uniwersytetu Opolskiego i miasta na utworzenie zamiejscowego ośrodka dydaktycznego tej uczelni w Jastrzębiu zostanie podpisana w środę - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik jastrzębskiego magistratu.

  Co można studiować w okolicy


  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu proponuje studia m.in. na kierunku pedagogika, filologia, historia, wychowanie fizyczne, matematyka, edukacja artystyczna, automatyka i robotyka.

  Wydział Zamiejscowy oraz Zamiejscowy Ośrodek dydaktyczny Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach proponuje studia na kierunkach administracja, zarządzanie, informatyka.

  Ośrodek Dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku proponuje studia na kierunku filologia polska, historia, politologia ze specjalnością europeistyka lub dziennikarstwo, socjologia, filozofia.

  Centrum Kształcenia Inżynierow Politechniki Śląskiej w Rybniku proponuje studia na kierunku informatyka, budownictwo, górnictwo i geologia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama