Ważne
  Dopalacze na Ślasku: Akcja policji - zatrzymani sprzedawcy,...

  Dopalacze na Ślasku: Akcja policji - zatrzymani sprzedawcy, zabezpieczony towar

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia, policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 59-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę. W ich mieszkaniu znaleziono 144 gramy substancji psychoaktywnej o nazwie "Mocarz". Każdej z zatrzymanych osób grozi 8 lat pozbawienia wolności
  W związku z ostatnimi wydarzeniami na terenie Katowic i miast województwa śląskiego związanymi z zatruciami dopalaczami, policjanci z wydziałów antynarkotykowych komendy miejskiej i wojewódzkiej zabezpieczyli ponad 150 gramów różnych dopalaczy. Substancje psychoaktywane znaleziono w sklepie i mieszkaniu.

  CZYTAJ WIĘCEJ O MASOWYM ZATRUCIU DOPALACZAMI NA ŚLĄSKU

  Pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia, stróże prawa zatrzymali 59-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę na ul. Opolskiej w Katowicach

  - Osoby te trafiły do aresztu i zostaną przesłuchane. Ta substancja, którą nasi policjanci znaleźli w tym mieszkaniu od 1 lipca jest substancją zakazaną, znajduje się na liście substancji psychoaktywnych w znowelizowanej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Te osoby, które zostały przez nas zatrzymane i które najprawdopodobniej odpowiadają za to, że w Katowicach i nie tylko zatruło się dopalaczami kilkadziesiąt osób będą odpowiadały jak za handel narkotykami, za co każdemu z nich może grozić nawet dziesięć lat więzienia - mówi Jacek Pytel, rzecznik katowickiej policji.

  Zatrzymani dopalacze sprzedawać mieli w sklepie i w mieszkaniu. Na razie nie są potwierdzone informacje, że sprzedaż odbywała się również przez internet.

  "Mocarz" to susz, środek do palenia wyglądem przypominający marihuanę.

  Najprawdopodobniej w niedzielę zatrzymani usłyszą zarzuty.

  „Mocarz”, „Kosior”, podpałka do grila i barwnik do piasku, o nieznanym składzie i pochodzeniu trafiły do laboratorium. Policjanci będą ustalać, czy są one wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 114 pozycji, rozpoznawanych do tej pory jako dopalacze. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy uzyskały one status narkotyków. To efekt nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie 1 lipca.

  Ustawa wprowadza definicję nowej substancji psychoaktywnej, czyli takiego środka odurzającego lub leku psychotropowego, który może stanowić porównywalne zagrożenie dla zdrowia jak substancje znajdujące się w wykazach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Nowe substancje psychoaktywne objął istniejący dotąd zakaz produkowania i sprzedaży dopalaczy. Przepisy, które weszły w życie 1 lipca, mają ułatwić walkę z tym procederem.

  Zatrzymanym osobom, za sprzedaż szkodliwych dla zdrowia substancji grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moczarz Zabija!

   Zakaz Palenia Trawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   J**** Doppalacze Jazda lololololo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Gdyby zielone było Legaln, to nikt by nie sięgał po to... !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aa

   TomiX (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Nie było by problemów z dopalaczami gdyby legalnie można było palić marihuane. Ale tak lepiej niech się młodzież wytruje tym syfem. Brawo Polska!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re

   qwert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   pewnie nie było aż takiego problemu gdyby marihuana była legalna jak np w holandii a tak gimbusy na wakacjach sięgają po jakiś syf

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama