Cieszyn: Budowa galerii handlowej w miejsce dworca dalej się...

  Cieszyn: Budowa galerii handlowej w miejsce dworca dalej się nie zaczęła. Miasto ma oczekiwania

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Władze Cieszyna liczą, że inwestor, który w centrum miasta buduje galerię, włączy się w finansowanie nowego układu komunikacyjnego.
  Właśnie w tym miejscu ma powstać Galeria Stela

  Właśnie w tym miejscu ma powstać Galeria Stela ©Jan-Victor Landowski

  W siedzibie Urzędu Miejskiego w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami inwestora, poświęcone koniecznym do spełnienia przez inwestora, miasto i starostwo zmianom w układzie drogowym Cieszyna, umożliwiającym powstanie Galerii Stela. Przypomnijmy: obiekt ma powstać na terenie byłego dworca autobusowego.

  Podczas spotkania omówiono projekty budowy łącznika, stanowiącego przedłużenie ulicy Hajduka do ulicy Bielskiej, planowaną budowę rond Hajduka - Bobrecka oraz Hajduka - Bielska, a także wpływ węzła przesiadkowego, obejmującego dworzec kolejowy i autobusowy, na teren dawnego dworca PKS, gdzie ma powstać galeria.

  - Warunkiem koniecznym dla sprawnej realizacji przewozów pasażerskich przez autobusy komunikacji ponadlokalnej i miejskiej jest, obok wybudowania dworca, wykonanie wspomnianego łącznika w postaci przedłużenia ul. Hajduka do ul. Bielskiej wraz z wykonaniem ronda na ul. Bielskiej - poinformował w wydanym komunikacie Urząd Miasta w Cieszynie.

  - W omawianym miejscu, w ocenie przedstawicieli miasta, bezwzględnie nie ma dzisiaj warunków do włączenia galerii do układu drogowego. Z uwagi na zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu nie są możliwe dostawy towarów do galerii od strony ul. Bobreckiej. Dodatkowy ruch samochodowy w tym rejonie bez przedłużenia ulicy Hajduka w okolicach wiaduktu i siedziby firmy Sonea grozi blokadą skrzyżowania Korfantego-Bielska i wyjazdów z dworca autobusowego - podkreślono w komunikacie.

  Tymczasem zgodnie z deklaracjami inwestora, Funduszu INBAP, oddanie Galerii Stela ma nastąpić pod koniec 2016 roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo