Bazylika Św. Antoniego w Rybniku zniszczona przez burzę...

  Bazylika Św. Antoniego w Rybniku zniszczona przez burzę [ZDJĘCIA] Potrzeba pieniędzy na remont

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oderwane z dachu, niesione przez wiatr, dachówki, wybijały witraże w oknach rybnickiej bazyliki. Rybniczanie, którzy obserwują podziurawiony dach świątyni,
  1/9
  przejdź do galerii

  Oderwane z dachu, niesione przez wiatr, dachówki, wybijały witraże w oknach rybnickiej bazyliki. Rybniczanie, którzy obserwują podziurawiony dach świątyni, przypominają, że duży remont kościoła przeprowadzono niedawno. ©Aleksander Król/Dziennik Zachodni

  Duchowni z Rybnika zabezpieczyli zniszczony podczas ostatniej burzy dach bazyliki św. Antoniego, ale na jego remont trzeba więcej pieniędzy.
  "Uwaga! Prace na wysokościach" - ostrzegają rybniczan kartki na otaśmowanym terenie bazyliki św. Antoniego w Rybniku. Na ziemi leżą jeszcze połamane fragmenty dachówek, które niesione przez wiatr podczas burzy szalejącej na Śląsku tydzień temu, rozbijały też piękne witraże świątyni. Duchownym udało się już zabezpieczyć uszkodzony dach kościoła, tak, by woda nie lała się do środka, ale na właściwy remont będą musieli poszu-kać zdecydowanie większej kwoty.


  - Nawet nie oszacowaliśmy kosztów całego remontu, mogą być duże. Najpierw staraliśmy się jak najszybciej zabezpieczyć dach, by nie spadły kolejne partie dachówek - mówi nam ksiądz Paweł Habrajski z bazyliki św. Antoniego w Rybniku.

  Burza z 8 lipca - jej skutki wciąż obserwujemy na poboczach śląskich dróg, z których nie udało się usunąć jeszcze wszystkich połamanych konarów i gałęzi - to kolejny "kataklizm", jaki uderzył w "Antoniczka". W kościele ledwo co udało się naprawić szkody i załatać dziury w dachu powstałe podczas wichury z 14 czerwca.

  - Szkody były o wiele mniejsze niż obecnie, ale przy okazji zostały zabezpieczone metalowe elementy wieży, na których pojawiła się rdza - mówi ks. Habrajski.

  Burza w Katowicach - ZOBACZ WIDEO:
  Rybniczanie, którzy obserwują podziurawiony dach świątyni, przypominają, że duży remont kościoła przeprowadzono niedawno.

  - Wszystko było robione za poprzedniego proboszcza, także mury i wieża, a już takie usterki? - zastanawia się Jacek Świderski z Rybnika, którego spotkaliśmy na placu św. Jana Pawła.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama