Policjanci z Zawiercia podsumowali akcję "Trzeźwy poranek"

  Policjanci z Zawiercia podsumowali akcję "Trzeźwy poranek"

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Trzeźwy poranek" załatwili kierowcom w powiecie zawierciańskim tutejsi policjanci. W ramach tej akcji zatrzymali kilku kierowców, którzy jechali rano do pracy na "podwójnym gazie". Mężczyźni w przeważającej większości byli pracownikami zakładów zlokalizowanych m.in. na terenie gminy Pilica.
  Ten kierowca nie pił alkoholu, alkomat pokazał zera.

  Ten kierowca nie pił alkoholu, alkomat pokazał zera. ©fot. Patryk Drabek.

  - Dlaczego akcję przeprowadziliśmy akurat w tym rejonie? W ostatnim czasie odnotowaliśmy tam kilka zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Dochodziło do nich najczęściej między godz. 4 a 6 rano - tłumaczył Andrzej Sawicki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

  Policjanci kontrolowali zmotoryzowanych już od godz. 3.30. Niestety, w kilku sytuacjach zdecydowanie zabrakło zdrowego rozsądku. Mieszkaniec Kleszczowej, który usiadł za kierownicą po kilku głębszych, tłumaczył, że w nocy zadzwonił do niego kolega i prosił, by go zastąpił. W tym momencie spożywał już alkohol. Dlaczego jednak zdecydował się pojechać autem, skoro jak sam przyznał, do zakładu pracy nie miał daleko? - Bez komentarza - odpowiadał.

  Mieszkaniec Pilicy przekonywał z kolei stróżów prawa, że dzień wcześniej wypił na urodzinach kolegi dwa kieliszki wódki. Kontrola zawierciańskiej "drogówki" wykazała jednak, że mógł pochwalić się wynikiem niema dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

  - Jestem zaskoczony, piłem przecież tak jak każdy - komentował pijany kierowca.

  Rekordzistą był natomiast 31-letni motorowerzysta z Wolbromia, który miał ponad 2,7 promila.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama