Zebrzydowice: Zuchwała kradzież. Złodziej zrzucił różowe...

  Zebrzydowice: Zuchwała kradzież. Złodziej zrzucił różowe ciuszki

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

  Komisariat Policji w Zebrzydowicach. ©FOT. KPP Cieszyn

  Policjanci zatrzymali 30-letniego Czecha, który ukradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Złodziej próbował zmylić funkcjonariuszy, bo po kradzieży zmienił ubranie.
  Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

  Komisariat Policji w Zebrzydowicach. ©FOT. KPP Cieszyn

  Około 19.30 mieszkanka Zebrzydowic powiadomiła policję o kradzieży torebki na ulicy Słowackiego. Kobieta straciła dokumenty, rzeczy osobiste, karty bankomatowe i prawie 1000 złotych - informuje Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. - Zuchwały złodziej ukradł torebkę pozostawioną na kierownicy roweru, który stał przed domem. W tym czasie pokrzywdzona była zaledwie kilka metrów od roweru. Rabuś wykorzystał jej chwilową nieuwagę. Kobieta zobaczyła tylko mężczyznę z jej torebką uciekającego na rowerze.

  Niezwłocznie skontaktowała się z dyżurnym komisariatu przekazującmu rysopis sprawcy. Charakterystycznym elementem było jego ubranie. Złodziej miał różową koszulkę i czerwoną czapkę. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci z zebrzydowickiego komisariatu na ulicy Asnyka zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież. Jednakże zatrzymany mężczyzna był inaczej ubrany.

  - Jak się później okazało złodziej próbował zmylić funkcjonariuszy. Po kradzieży przebrał różową koszulkę, a czerwoną czapkę schował do plecaka. 30-letni mieszkaniec Karwiny trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni przedstawili mu zarzuty kradzieży, za które grozi mu do 10 lat pobytu za kratkami.

  Na nagraniu z monitoringu gminy Zebrzydowice widać jak sprawca poruszając się na rowerze i rozgląda się w około. Przejeżdża obok posesji, gdzie zauważył torebkę pozostawioną na kierownicy roweru. Następnie zawraca i wjeżdża na teren tej posesji. Po kilku sekundach szybko wyjeżdża z powrotem na tą samą drogę. W jego rękach widać skradzioną torebkę. Złodziej szybko odjeżdża z łupem w kierunku granicy.


  *Wybierz się na wycieczkę do nowego Muzeum Śląskiego ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Dopalacz Mocarz zabija kolejne ofiary. Jest najsilniejszy i najgroźniejszy
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo