Metropolia Silesia: o niej dyskutujemy [4 IDEE DLA...

  Metropolia Silesia: o niej dyskutujemy [4 IDEE DLA ŚLĄSKIEGO]

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Metropolia Silesia to jeden z tematów w ramach dyskusji 4 idee dla Śląskiego
  1/2
  przejdź do galerii

  Metropolia Silesia to jeden z tematów w ramach dyskusji 4 idee dla Śląskiego

  4 idee dla Śląskiego to cykl materiałów pokazujących różne punkty widzenia przyszłości Śląska i szerzej woj. śląskiego. O czym będziemy rozmawiać od poniedziałku 20 lipca? Oto program materiałó w ramach akcji 4 idee dla Śląskiego.

  4 idee dla Śląskiego

  :

  Wśród zaproponowanych przez nas zagadnień znajdzie się integracja komunikacji publicznej i wsparcie zrównoważonego transportu, gospodarka komunalna, zagospodarowanie przestrzenne, walka z zanieczyszczeniem powietrza, wspólne przeciwdziałanie bezrobociu i koordynacja polityki inwestycyjnej. Liczymy, że Wasze głosy będą podpowiedzią dla zarządzających miastami na temat tego, czego oczekują od nich mieszkańcy.


  Debata o przyszłości Śląska odbyła się w redakcji Dziennika Zachodniego. Oto jej przebieg


  4 idee dla Śląskiego


  W poniedziałek przedstawimy Państwu relację z debaty, jaka wczoraj odbyła się w naszej redakcji.
  Nowoczesne technologie oraz synergia nauki z biznesem szansą na gospodarczy rozwój województwa śląskiego - tak brzmiał jej tytuł, zaś jednym z poruszanych w jej trakcie wątków było inteligentne miasto. Inteligentne, czyli takie, które zapewnia swym mieszkańcom to, czego najbardziej potrzebują. Mówiąc wprost, dobrze i nowocześnie zarządzane. W przypadku miast Śląska i Zagłębia taka nowoczesność w zarządzaniu oznacza postawienie na integrację i wspólne działania. Jednym słowem, na metropolię.

  4 idee dla Śląskiego


  We wtorek pochylimy się nad zagadnieniem, które jest wyzwaniem dla każdej metropolii świata, i którego pomyślne rozwiązanie jest warunkiem jej rozwoju: nad transportem publicznym.
  Pokażemy, jaki wpływ na gospodarkę miasta, jego atrakcyjność i perspektywy rozwoju ma dobrze zorganizowany system komunikacyjny. Wskażemy słabe punkty w organizacji tego systemu na terenie miast Śląska i Zagłębia. Zastanowimy się, co można zmienić, aby poprawić jego funkcjonowanie. Poszukamy przydatnych rozwiązań w miastach Europy Zachodniej, ale też w Trójmieście, które warunkami najbardziej w Polsce przypomina naszą aglomerację (tylko u nas i właśnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie mamy do czynienia z organizmem miejskim złożonym z kilku ,w miarę równorzędnych, "graczy").
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama