Trasa DTŚ: Z Katowic do Jaworzna w 8 minut. Niemożliwe?

  Trasa DTŚ: Z Katowic do Jaworzna w 8 minut. Niemożliwe?

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DTŚ prowadzi obecnie z Katowic do Gliwic, jest właśnie przedłużana do centrum tego miasta. Na fioletowo oznaczyliśmy planowany odcinek z Katowic, przez
  1/8
  przejdź do galerii

  DTŚ prowadzi obecnie z Katowic do Gliwic, jest właśnie przedłużana do centrum tego miasta. Na fioletowo oznaczyliśmy planowany odcinek z Katowic, przez Mysłowice, do Jaworzna i Sosnowca. Projekt trasy do Dąbrowy Górniczej na razie schowano do szuflady ©Bartosz Pudełko/Dziennik Zachodni

  Budowa Drogowej Trasy Średnicowej z Mysłowic do Jaworzna i Sosnowca ma kosztować ok. 900 mln zł. Niedługo rozpoczną się prace projektowe dalszej części DTŚ. Podróż z Katowic do Jaworzna ma zająć tylko 8 minut. Niemożliwe?
  W ciągu najbliższych dni ma zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej z Mysłowic do Sosnowca i Jaworzna. O ile zachodni odcinek tej arterii komunikacyjnej z powodzeniem funkcjonuje już od kilkunastu lat, a jego długość ciągle rośnie, to wschodni wciąż pozostawał w sferze planów. Teraz wiemy już, że nowymi odcinkami DTŚ-ki pojedziemy w 2018 roku. I to ze sporą szybkością, bo - jak szacują jaworzniccy urzędnicy - odcinek pomiędzy katowickim Spodkiem a granicą Jaworzna kierowcy pokonają w osiem minut.

  To właśnie urzędnicy z Jaworzna na skutek porozumienia zawartego z samorządami Sosnowca i Mysłowic pilotują powstanie wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Owocem porozumienia trzech samorządów było powstanie Studium Transportowego dla tej inwestycji.

  - Studium jednoznacznie potwierdziło sens budowania drogi między Katowicami i Jaworznem. Nie tylko dlatego, że znacznie poprawia połączenie między obu miastami, ale przede wszystkim z tego powodu, że pozostałe miasta Śląska znajdą się na głównej osi podróży. Pod tym względem to lepsze połączenie niż autostradą, która - poza Katowicami - biegnie opłotkami miast i w większości przypadków nie jest dobrze skomunikowana z ich centrami - mówi Tomasz Tosza z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

  TAK WYGLĄDA BUDOWA DTŚ W GLIWICACH Z LOTU PTAKA


  Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku wschodnim to tak naprawdę dwa odcinki.

  Pierwszy rozpoczynać się ma na węźle Janów w Mysłowicach i prowadzić południowymi obrzeżami centrum tego miasta koło kąpieliska na Słupnej. Później przetnie ulicę Oświęcimską i w rejonie Centrum Handlowego Fashion House w Sosnowcu-Jęzorze połączy się z dotychczasowym układem drogowym.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   info dla prawnuków

   kulawy guziec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Żeby uwierzyć w te urojenia o dtś w Mysłowicach , o których się chrzani już od tylu lat to trzeba by mieć rozdwojenie jaźni z neptycznością pomroczną!!! W życiu nie uwierzę że co kolwiek się w tym...rozwiń całość

   Żeby uwierzyć w te urojenia o dtś w Mysłowicach , o których się chrzani już od tylu lat to trzeba by mieć rozdwojenie jaźni z neptycznością pomroczną!!! W życiu nie uwierzę że co kolwiek się w tym mieście zmieni na lepsze , bo to po prostu nie możliwe !!! Jesteśmy prowincją prowincji , o której nikt już nie pamięta !!! Ten rejon jest chyba przeklęty...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zbyt duże drogi??

   znafca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   jak dorgi moga byc dzisiaj zbyt duze? budujcie najwieksze i z jak najwieksza iloscia pasow jak sie da. natezenie ruchu rosnie w takim tempie, ze mowa o zbyt duzych drogach jest smieszne.

   Zdjęcie autora komentarza
   pewnie budowę rozkradną tak jak

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   100 tys ton węgla z jaworznickiej kopalni
   Polak już tak ma
   dziennikzachodni.pl/artykul/3937347,jaworzno-gdzie-jest-100-tysiecy-ton-wegla-ze-zwalow-zg-sobieski,id,t.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama