Konno, na rowerach lub pieszo śladami żołnierzy września

  Konno, na rowerach lub pieszo śladami żołnierzy września

  Irena Bazan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się obchody rocznicy bitwy pod Mokrą.
  - To największe od lat przedsięwzięcie logistyczne w powiecie kłobuckim - opowiada jeden ze współorganizatorów święta, Henryk Owczarek z Miedźna.

  - Na towarzyszący oficjalnym obchodom rajd konno-rowerowy zgłosiło się już ponad sto dwadzieścia osób z całej Polski. Na polach bitwy spodziewamy się ponad siedemdziesięciu koni. Dla zwierząt i jeźdźców trzeba przygotować specjalną bazę. Powstaje ona na placu byłego SKR-u w Mokrej.
  W przygotowania zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. To m.in. przedstawiciele miłośników historii z Miedźna i okolic, a także harcerze z Kłobucka i Częstochowy. Harcerze przywiozą pod Mokrą namioty, będą także pomagać w czasie całego weekendu. - Do Mokrej przywozimy ostatnich żyjących uczestników bitwy - opowiada Zbigniew Burzyński, przewodniczący rady Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich, organizatora zlotu ułanów. - Na miejscu walk będą wspominać wydarzenia sprzed sześćdziesięciu lat. To będzie wyjątkowa lekcja historii, na której warto być.

  1 września 1939r we wsi Mokra Wołyńska Brygada Kawalerii powstrzymywała przez cały dzień niemiecką 4 Dywizję Pancerną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama