Ważne
  Śląski NFZ: Nocna opieka lekarska na szóstkę z minusem

  Śląski NFZ: Nocna opieka lekarska na szóstkę z minusem

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląski NFZ skontrolował wszystkie placówki, świadczące nocną i świąteczną pomoc medyczną. Kontrola, której wyniki właśnie poznaliśmy, wypadła bardzo dobrze.
  Jedynie w dwóch dyżurujących w nocy i w święta zakładach opieki zdrowotnej nie zapewniono stałego dostępu do aparatu RTG, niezbędnego np. w sytuacji, gdy złamiemy rękę lub doznamy upadku i uderzenia w głowę.

  Śląskie pod tym względem jest ewenementem w skali kraju, bo podobne kontrole w innych regionach np. na Lubelszczyźnie ujawniły potężne braki np. w obsadzie personelu. Lekarze zamiast w przychodni dyżurowali pod telefonem, albo zadeklarowana ilość dyżurujących pracowników nie miała nic wspólnego z rzeczywistością.


  - Po naszej kontroli wezwaliśmy świadczeniodawców do wyeliminowania drobnych uchybień. Gdy podczas kolejnej niezapowiedzianej kontroli okaże się, że usterki nie będą usunięte będzie to powód do zerwania kontraktu na dane świadczenie - mówi Jacek Kopocz, rzecznik prasowy śląskiego oddziału NFZ.

  Obecnie na terenie Śląska działają 52 punkty świadczące świąteczną i nocną pomoc medyczną. Można korzystać ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki bez rejonizacji wszędzie tam, gdzie podpisano umowy z NFZ .

  W roku 2010 przeznaczono u nas na nocną i świąteczną opiekę 57 mln 400 tys. zł, a w 2011 - 57 mln 700 tys. zł, czyli 300 tys. zł więcej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama