Kończyce Małe: Policjant dzięki sztukom walki poradził sobie...

  Kończyce Małe: Policjant dzięki sztukom walki poradził sobie z chuliganami

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pijani chuligani zaatakowali kobietę, skopali jej auto, a później rzucili się z pięściami na policjantów. Doszło do tego w Kończycach Małych.
  Agresywni młodzieńcy zostali zatrzymani i trafili do aresztu.

  Agresywni młodzieńcy zostali zatrzymani i trafili do aresztu. ©fot. materiały KPP w Cieszynie

  Trzech młodych mężczyzn najpierw próbowało zniszczyć słupki odgradzające jezdnię od chodnika w rejonie zamku w Kończycach Małych. Ponieważ barierki były solidnie przymocowane, wandale postanowili wyżyć się na przypadkowo zatrzymanym samochodzie.

  - Sprawcy postanowili zatrzymać przejeżdżający samochód, którym kierowała kobieta. Jeden z nich stanął na środku jezdni, a kiedy auto się zatrzymało, położył się na masce. Jego kompani z obu stron samochodu zaczęli kopać drzwi. Na szczęście zaskoczonej i przerażonej kobiecie udało się odjechać - relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

  Chuligani zostali namierzeni w rejonie jednego ze sklepów na ul. Jagiellońskiej. Gdy jeden z policjantów wysiadł z radiowozu, 20-latek z Kaczyc podbiegł do niego i... uderzył go w twarz.

  Doszło do szarpaniny, podczas której drugi z policjantów musiał odeprzeć atak pozostałych napastników - 19-latka ze Skoczowa i 21-latka z Kaczyc. W obezwładnieniu sprawców pomogły umiejętności sztuki walki, którą jeden z policjantów uprawia od wielu lat .

  Chuligani trafili do aresztu. Dwóm młodszym grozi do pięciu lat więzienia. 21-latek może spędzić tam dwa lata.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama