"Sportowa Szansa", fundacja Dolniaka wsparciem dla młodych z...

  "Sportowa Szansa", fundacja Dolniaka wsparciem dla młodych z Będzina

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Sportowa Szansa", fundacja Dolniaka wsparciem dla młodych z Będzina

  ©fot. Katarzyna Kapusta.

  We wtorek swoją uroczystą inaugurację w Pałacu Braci Mieroszewskich miała Fundacja im. Grzegorza Dolniaka "Sportowa Szansa".
  "Sportowa Szansa", fundacja Dolniaka wsparciem dla młodych z Będzina

  ©fot. Katarzyna Kapusta.

  Sala pękała w szwach. Licznie zgromadzeni goście, przyjaciele, sympatycy posła nie kryli swojego wzruszenia i radości, że najważniejsze kobiety w życiu tragicznie zmarłego Grzegorza kontynuują to, co on sam zaczął.

  - Pragniemy, aby podopieczni Fundacji mogli rozwijać swoje pasje, a przede wszystkim swój talent i mogli realizować swoje marzenia - mówiła z uśmiechem Barbara Dolniak.

  Sport daje wiele radości, potrafi sprawiać przyjemność i hartować. Fundacja ma już zagwarantowane wsparcie kilku darczyńców, co umożliwi realizację planowanych działań. Będzie wspierać młodych sportowców m.in. programem stypendialnym.

  - Kontakt z młodymi sportowcami uzmysłowił nam, że sukcesy, o których słyszymy, wymagają ogromnego poświęcenia i dyscypliny. Znakomite wyniki są efektem nie tylko talentu, ale przede wszystkim wielkiej, tytanicznej pracy na treningach - tłumaczył Krystian Dudek z Fundacji.

  Przyjaciele rodziny nie kryli swojego wzruszenia i deklarowali chęć wsparcia dla Barbary i Patrycji Dolniak oraz dla samej Fundacji.

  - Mój tata zawsze powtarzał, że niczego nie kocha bardziej jak współpracy z młodymi ludźmi, bo oni mają w sobie pasję, chęć i zapał do działania - tłumaczyła Patrycja Dolniak, prezes Fundacji. Ukradkiem ocierane łzy i głośno mówione ciepłe, dobre słowa poruszały wszystkich.

  - Jedyne najszczersze podziękowanie, jakie mogę Wam dać to - "dziękuję" - zakończyła Barbara Dolniak

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama