Siemianowice Śląskie: Pytani o problemy w mieście mieszkańcy...

  Siemianowice Śląskie: Pytani o problemy w mieście mieszkańcy "nie mają zdania"

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siemianowiczanom nie przeszkadza wysypisko śmieci Landeco, nie chcą także, by miasto przystąpiło do licytacji mieszkań zakładowych huty Jedność. Tak przynajmniej wynika z ankiety, którą urzędnicy przeprowadzili wśród 1011 mieszkańców Siemianowic Śląskich.
  Ankieta została przeprowadzona przez Centrum Innowacji, Transferu, Technologii i Rozwoju Fundacja Uniwersytetu Śląskiego. Dziesięciu ankieterów zostało wysłanych do pięciu dzielnic Siemianowic Śl. - w każdej przeprowadzono badania na grupie około 200 osób.

  W sprawie wysypiska Landeco, na które od lat skarżą się mieszkańcy 42,1 proc. ankietowanych opowiedziało się za tym, aby wysypisko nie zostało wcześniej zamknięte.
  - Najszybsze możliwe zamknięcie wysypiska, to 2013 r. - kiedy wygaśnie umowa. Jej wcześniejsze zerwanie oznaczałoby kolosalne kary finansowe dla gminy. Na to nie możemy sobie pozwolić - wyjaśnia prezydent Siemianowic, Jacek Guzy.

  W sprawie mieszkań po Hucie Jedność 41.6 proc. respondentów uznało, że miasto nie powinno ich wykupywać w drodze licytacji. - Ankieta dosyć jednoznacznie pokazała, że większość mieszkańców nie chce, by publiczne pieniądze zostały zaangażowane w licytacje pohutniczych mieszkań - podkreśla Guzy.
  Znaczna część ankietowanych przy najważniejszych pytaniach w ankiecie zaznaczyła pole "nie mam zdania".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama