Bielsko-Biała: Złodziejska para okradała bielskie cmentarze

  Bielsko-Biała: Złodziejska para okradała bielskie cmentarze

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielscy policjanci zatrzymali złodziejską parę. 26-letni mężczyzna i jego o rok starsza partnerka od kilku miesięcy okradali bielskie cmentarze. Złodzieje wpadli chwilę po tym, jak ograbili nagrobki na cmentarzu przy ul. Cyprysowej. Za kradzieże i znieważenie miejsc spoczynku zmarłych grozi im do 5 lat więzienia.
  - Wiadomość o podejrzanej parze dotarła do pierwszego komisariatu we wtorek po południu od administratora cmentarza przy ul. Cyprysowej - poinformowała wczoraj komisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

  Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani już poza terenem bielskiej nekropolii. W dużej torbie, którą mieli przy sobie, policjanci znaleźli mosiężne i miedziane elementy lampionów, głównie podstawki i ramki. W torbie były ponadto kombinerki i śrubokręty, który służyły złodziejom do demontowania nagrobnych lampionów i obdzierania ich z metalowych elementów.

  Jak udało się już ustalić, przez ostatnich kilka miesięcy złodziejska para grasowała też na innych bielskich cmentarzach, między innymi przy ulicach Cmentarnej, Polnej i Grunwaldzkiej. Skradzione tam metale kolorowe sprzedawali w punktach skupu złomu.

  Szacuje się, że mogli spowodować straty w wysokości blisko 2 tysięcy złotych. O ich dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokuratura.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama