Ważne
  On-line w magistracie

  On-line w magistracie

  Grażyna Krawczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Płacąc za wyrobienie paszportu, czy wydanie prawa jazdy w dąbrowskim magistracie wcale nie trzeb mieć gotówki w portfelu.
  Można przez internet przelać pieniądze z własnego konta na rzecz urzędu, korzystając z urzędowego komputera. W dąbrowskim magistracie uruchomiono bowiem stanowisko bankowości internetowej.

  - Korzystając z tych możliwości mieszkańcy mogą dokonywać przelewów na konta różnych instytucji, w tym także dąbrowskiego magistratu. Chcąc na przykład wyrobić paszport, nie trzeba będzie dokonywać stosownych wpłat na poczcie czy w jakimś banku, można to zrobić przez internet i to w urzędzie. Oczywiście z tej usługi korzystać może osoba, która ma dostęp do bankowości on-line - wyjaśnia Lucyna Stępniewska z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

  Co ważne, obok komputera jest też drukarka, dzięki czemu od razu można wydrukować sobie potwierdzenie dokonanego przelewu. Przy stanowisku jest też dokładna instrukcja obsługi.

  - Po wylogowaniu się z systemu bankowego, dla zwiększenia bezpieczeństwa, należy zamknąć przeglądarkę internetową. Jej zamknięcie powoduje usunięcie historii odwiedzanych stron banku - twierdzi Lucyna Stępniewska.

  Do systemu podłączonych jest na razie dziewięć banków.

  Dąbrowski magistrat jest na razie pierwszym w Zagłębiu, którzy umożliwił mieszkańcom korzystanie z bankowości internetowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama