Bezpieczny weekend wielkanocny nie jest bezpieczny

  Bezpieczny weekend wielkanocny nie jest bezpieczny

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wypadek

  Wypadek ©Mikołaj Suchan

  Policja w województwie śląskim prowadzi akcję Bezpieczny weekend. Trwa od 22 do 25 kwietnia. Niestety okazuje się, że już doszło do tragicznych wypadków.
  Wypadek

  Wypadek ©Mikołaj Suchan

  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  W czasie weekendu na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

  Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji.


  Plagą nadal pozostają pijani kierowcy. Z powodu alkoholu już doszło do kilku incydentów na drogach. W Częstochowie pijany kierowca tira miał 3 prom. alkoholu.

  Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.

  Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama