We wtorek przegzaminują kandydatów na staż do Będzińskiej...

  We wtorek przegzaminują kandydatów na staż do Będzińskiej Grupy Ratownictwa PCK

  MANO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek 26 kwietnia o godzinie 16 w będzińskim Urzędzie Miejskim odbędzie się egzamin dla kandydatów na staż do Będzińskiej Grupy Ratownictwa PCK. Biorą w nim udział kandydaci, którzy do tej pory przeszli szesnastogodzinny kurs wstępny.
  - W tym roku młodych ludzi, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi i zdobyć tytuł ratownika kwalifikowanego pierwszej pomocy jest naprawdę bardzo dużo, około 60 osób - mówi Michał Stępień, szef będzińskiej grupy. Kandydaci na roczny staż, muszą wykazać się zarówno wiedza teoretyczną, jak również umiejętnością badania pod kątem urazowym pacjenta. - Egzamin jest naprawdę trudny, ale zainteresowanie pokazuje, że kandydaci nie są zrażeni wymaganiami - dodaje szef grupy.

  Po zakwalifikowaniu się na staż, uczą się teorii i muszą wypracować 150 godzin ćwiczeń praktycznych. Biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych. Potem zdają ostateczny egzamin. Dzięki takiej formie zdobywania umiejętności ratowniczych, mogą jednocześnie uczyc się czy studiować na innych kierunkach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama