Fox Mulder powinien wybrać się do Legii Warszawa

  Fox Mulder powinien wybrać się do Legii Warszawa

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fox Mulder powinien wybrać się do Legii Warszawa
  Tym razem nie będzie o Śląsku, ale o klubie, który w naszym regionie i tak budzi wielkie emocje. O Legii.
  Fox Mulder powinien wybrać się do Legii Warszawa
  Co prawda przede wszystkim negatywne, ale i od tej reguły są wyjątki, o czym mogą poświadczyć kibice Zagłębia Sosnowiec i jeden z moich redakcyjnych kolegów, ale to akurat jest mniej ważne. Mowa oczywiście o warszawskiej Legii.

  Powodem do tej wycieczki poza problemy stricte związane z naszym regionem, jest seria przedziwnych zjawisk, których jesteśmy świadkami w okolicach Łazienkowskiej. Na zagadkach tych zapewne połamałby sobie zęby sam Fox Mulder z Archiwum X.
  No bo jak wytłumaczyć na przykład fakt, że kibol o wdzięcznej ksywie "Staruch" jednego dnia tłucze piłkarza, drugiego dnia się z nim spotyka, a trzeciego, co prawda na wyjeździe, ale jednak prowadzi już doping? Albo że następcą trenera Macieja Skorży ma być Henryk Kasperczak, którego kariera przypomina ostatnio fabułę książki "Seria niefortunnych zdarzeń"?

  Już same te przypadki mogłyby wzniecić zamęt w głowie Muldera, jednak prawdziwa tajemnica został ukryta w pucharze. By być dokładniejszym: w Pucharze Polski. Otóż w tychże rozgrywkach Legia gładko eliminuje Ruch Chorzów, by później sensacyjnie przegrać z nim w ekstraklasie. W kolejnej rundzie gromi Lechię Gdańsk, by... Ciepło, ciepło, gorąco: by sensacyjnie przegrać z nią w lidze. Biorąc pod uwagę, że Legia - już nie tak sensacyjnie - przegrała w ekstraklasie z Lechem, z którym zmierzy się w finale PP, można rozważyć postawienie na jej triumf sporej gotówki!

  Co z tego wszystkiego wynika? Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Bo przecież być może Legia jest jedynym w Polsce klubem, który Puchar traktuje poważniej niż ligę. A może to tylko zbieg okoliczności. A może...? Zresztą niech każdy sam wymyśli własną teorię. I wyśle ją do Foxa Muldera.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo