Pseudokibice Odry Wodzisław dostali zakazy stadionowe

  Pseudokibice Odry Wodzisław dostali zakazy stadionowe

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wodzisławscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy zakłócili ład i porządek w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami ODRA Wodzisław - KOLEJARZ Stróże. Wobec chuliganów sąd wymierzył wczoraj karę tj. zakazy stadionowe i wysokie grzywny.
  W sobotę na wodzisławskim stadionie przy ulicy Bogumińskiej rozgrywał się mecz o mistrzostwo I ligii pomiędzy drużynami ODRA Wodzisław - KOLEJARZ Stróże. W trakcie trwania imprezy około 16.50 policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 30-letniego wodzisławianina, który będąc w stanie nietrzeźwym -2,37 promila alkoholu wszedł na ogrodzenie oddzielające sektor kibiców od płyty boiska i pomimo kilkukrotnych poleceń wydawanych przez służby porządkowe nie chciał z niego zejść.

  Ponadto szarpał za ogrodzenie, krzyczał, prowokował i nawoływał innych kibiców do krzyków, czym naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

  Godzinę po tym incydencie wodzisławscy stróże prawa interweniowali drugi raz. Tym razem, 24-letni mieszkaniec Żor, naruszył ład i porządek publiczny poprzez krzyki, używanie słów wulgarnych przez megafon i nawoływanie innych kibiców Odry do głośnego wykrzykiwania.

  Obu pseudokibiców zatrzymano. Sąd wymierzył im karę. W stosunku do 30-latka - grzywnę w kwocie 3.000 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe tj. mecze piłki nożnej Odry Wodzisław i Reprezentacji Polski na okres trzech lat, zaś wobec młodszego z chuliganów karę grzywny w wysokości 1.600 złotych i 2-letni zakaz stadionowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama