Poza kontrolą

  Poza kontrolą

  Małgorzata Powązka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W najbliższy poniedziałek ucieszą się dziesiątki uczniów w Będzinie. To ci z Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1.
  Ich rodzice w tym czasie będą rwać sobie włosy z głów. Z poczucia bezsilności. Bo oto dowiedzą się, że dzieci nie mają gdzie rozpocząć nowego roku szkolnego. To dlatego, że ich dotychczasowa szkoła została zamknięta.

  Nic na to nie poradzą ani władze miejskie, ani kuratorium, ani minister edukacji, ani Pan Bóg. Właścicielka szkoły zamknęła ją i już. Może. Powód jest w tej sytuacji sprawą absolutnie drugorzędną.
  Myślę, że wyjątkową "wdzięczność" za taką decyzję winni są właścicielce także założyciele innych, dobrze prosperujących szkół prywatnych. Uczniów im dzięki likwidacji będzińskiej placówki nie przybędzie. A pewnie wręcz przeciwnie. Samych uczniów też dosięgnie bolesny absurd tej sytuacji. Wtedy, gdy będą musieli odnaleźć się w innych szkołach, klasach, wśród obcych kolegów i nauczycieli.

  Nie wiem, co zrobią rodzice oszukanych uczniów. Na pewno bezkarność (i to w świetle prawa!) właścicieli szkół prywatnych jest niedopuszczalna. To ważne również w przypadkach uczelni wyższych (w stanie likwidacji jest ich obecnie w Polsce aż 12). Jeśli MEN nie wie, jak rozwiązać ten problem, to - szczerze mówiąc - resort sam nadaje się do rozwiązania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama