O seksie na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki

  O seksie na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Reżyser Łukasz Kos (w środku) i aktorzy Marek Molak, Wioleta Malchar i Kamil Franczak

  Reżyser Łukasz Kos (w środku) i aktorzy Marek Molak, Wioleta Malchar i Kamil Franczak ©Mikołaj Suchan

  Wiosna przyszła w tym roku do Teatru Rozrywki później niż zwykle, za to jej przebudzenie zapowiada się na mocne wydarzenie. Będzie dużo seksu, kontrowersyjnych tematów, młodzieńczej energii i muzyki niekoniecznie kojarzącej się z klasycznym musicalem.
  Reżyser Łukasz Kos (w środku) i aktorzy Marek Molak, Wioleta Malchar i Kamil Franczak

  Reżyser Łukasz Kos (w środku) i aktorzy Marek Molak, Wioleta Malchar i Kamil Franczak ©Mikołaj Suchan

  W piątek na deskach Rozrywki odbędzie się polska prapremiera musicalu "Przebudzenie wiosny" ("Spring Awakening"), hitu Off-Broadwayu. Przedstawienie powstało na podstawie dramatu Franka Wedekinda z 1891 r. Niemiecki pisarz został za tę sztukę odsądzony od czci i wiary. Poruszał w niej bowiem zagadnienia, które w ówczesnych Niemczech były tematem tabu, takie jak inicjacja seksualna, masturbacja, aborcja, gwałt, przemoc, samobójstwo czy homoseksualizm. Do 1906 roku wystawianie tej sztuki było w ojczyźnie Wedekinda zakazane.

  Później "Przebudzenie wiosny" cieszyło się już powodzeniem. Dopiero jednak przeniesienie go na deski Broadwayu pięć lat temu zapewniło mu rozgłos międzynarodowy. W 2007 roku musical Stevena Satera (scenariusz i teksty piosenek) i Duncana Sheika(muzyka) był nominowany do nagród Tony aż w 11 kategoriach, otrzymując ostatecznie 8 statuetek Tony, m.in. za najlepszy musical, choreografię, reżyserię, libretto i muzykę.

  Nic więc dziwnego, że wykupieniem praw do wystawienia hitowego musicalu było zainteresowanych kilka teatrów w Polsce. Rozrywka okazała się najszybsza.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nudny, naiwny, po prostu bardzo kiepski.

   peggy brown (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 29

   To najgorszy spektakl jaki widziałam w ostatnich latach. Długi, przegadany (tu w wersji "prześpiewanej") i strasznie nudny. Kochani, jak piszecie o tym, że jest kontrowersyjny, to nie kopiujcie...rozwiń całość

   To najgorszy spektakl jaki widziałam w ostatnich latach. Długi, przegadany (tu w wersji "prześpiewanej") i strasznie nudny. Kochani, jak piszecie o tym, że jest kontrowersyjny, to nie kopiujcie recenzji sztuki sprzed 100 lat. Weźcie pod uwagę, że żyjemy w XXI wieku. No i co, że wystawianie tego było zakazane do 1906 roku. WOW... rewelacja.... tyle tylko, ze przez te 100 lat wiedza, obyczaje i tematy tabu są ODROBINĘ już inne. Słowo "kontrowersyjny" nie ma z tym spektaklem NIC wspólnego. On jest nudny, naiwny i kiepsko zrobiony! Z całym sercem polecam ten spektakl licealistom... choć mam spore wątpliwości, czy i oni wytrzymają 3 godziny zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama