Uważajcie! Fałszywi wnuczkowie są blisko

  Uważajcie! Fałszywi wnuczkowie są blisko

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Co najmniej dziesięć razy w czasie ostatnich kilku tygodni będzińska policja otrzymywała zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka. Podobne statystyki mają inne zagłębiowskie miasta. Oszuści dzwonią do starszych osób. Tak było w przypadku Anny Olender z Dąbrowy Górniczej.
  Uważajcie! Fałszywi wnuczkowie są blisko

  ©arc. Polskapresse

  - Miałem wypadek, potrzebuję 200 tysięcy złotych - usłyszała w słuchawce swojego telefonu Anna Olender. Ochrypnięty głos wydawał się jednak podejrzany.

  - Kiedy usłyszałam, że mój wnuczek miał wypadek i że potrzebuje natychmiast pieniędzy, zamarłam - mówi 75-letnia pani Anna. - Jednak głos, który słyszałam w słuchawce nawet ochrypnięty nie brzmiał znajomo i to tak naprawdę dało mi do myślenia. Długo rozmawialiśmy. Ten mężczyzna, który dzwonił podawał bardzo dużo szczegółów jednocześnie się wymigiwał od spotkania osobistego i nie chciał powiedzieć, w którym jest szpitalu i że po pieniądze przyjdzie jego kolega - dodaje.

  Na szczęście kobieta wraz z mężem nie dała się nabrać. Powiedziała, że nie ma takich pieniędzy. Wówczas mężczyzna się rozłączył. Pani Anna szybko po tym telefonie zadzwoniła do swojego syna, by dowiedzieć się czy z wnuczkiem wszystko dobrze i opowiedziała o całej sytuacji.

  - To bardzo częsty proceder i bardzo popularny - mówi Tomasz Czerniak, rzecznik będzińskiej policji. - Ci ludzie są bardzo dobrze zorientowani i wyszukują sobie przede wszystkim ludzi starszych, których dużo łatwiej jest oszukać - informuje. Niestety, ofiarą takich oszustów padła 75-letnia mieszkanka Jaworzna. Oszuści ukradli jej 2000 złotych. Sprawcy działają bardzo sprawnie.

  Są bardzo dobrze rozeznani. Najczęściej dzwonią do osób, których wnuczkowie przebywają za granicą informując, że właśnie wrócili i potrzebują pomocy. Na przekazanie pieniędzy wysyłają kolegę.

  - W takich sytuacjach, gdy wiemy, że ma dojść do przekazania pieniędzy od razu trzeba nas zawiadamiać - informuje Tomasz Czerniak. - Wówczas jesteśmy w stanie zorganizować zasadzkę na takiego przestępcę - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www.OszustwaNaWnuczka.pl

   GK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 55

   Polecam stronę www.OszustwaNaWnuczka.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama