Śląska Straż Graniczna przechwyciła 100 tys. nielegalnych...

  Śląska Straż Graniczna przechwyciła 100 tys. nielegalnych papierosów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląska Straż Graniczna przechwyciła 100 tys. nielegalnych papierosów

  ©straż graniczna

  Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 110 000 sztuk pochodzących z przemytu papierosów, które posiadał mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Do ujawnienia i zatrzymania nielegalnego towaru doszło w trakcie kontroli samochodu marki Honda oraz w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania jego kierowcy.
  Śląska Straż Graniczna przechwyciła 100 tys. nielegalnych papierosów

  ©straż graniczna

  Osobowa Honda kierowana przez 30-letniego mieszkańca pow. cieszyńskiego była jednym z pojazdów kontrolowanych przez mobilny patrol Straży Granicznej na drodze w rejonie miejscowości Pawłowice, w pow. pszczyńskim. Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciły wypełnione po brzegi foliowe worki znajdujące się na tylnych siedzeniach samochodu. W takich opakowaniach Straż Graniczna wielokrotnie ujawniała nielegalne papierosy.
  Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o otwarcie worków, ich podejrzenia potwierdziły się. W środku znajdowały się paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Takie same worki z papierosami funkcjonariusze znaleźli również w bagażniku pojazdu. Łącznie w Hondzie ujawnili 4 620 paczek papierosów (92 400 sztuk). Większość paczek oznaczona była białoruskimi i ukraińskim znakami akcyzy.

  W toku prowadzonych w tej sprawie dalszych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali także przeszukania miejsca zamieszkania kierowcy - prywatnej posesji w pow. cieszyńskim. Tam funkcjonariusze ujawnili kolejne 1 000 paczek nielegalnych papierosów (20 000 sztuk). Znajdowały się w budynku gospodarczym.

  Łączną wartość ujawnionych papierosów szacuje się na około 50 000 złotych. Ich właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama