Biskupi o papieżu: Jan Paweł II dawał nadzieję każdemu z nas

  Biskupi o papieżu: Jan Paweł II dawał nadzieję każdemu z nas

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biskupi o papieżu: Jan Paweł II dawał nadzieję każdemu z nas

  ©arc. Polskapresse

  Z nauczania Jana Pawła II czerpie garściami polski Kościół katolicki. Wypowiedzi biskupów pięciu diecezji województwa śląskiego o najważniejszych papieskich przesłaniach - zebrała Agata Pustułka.
  Biskupi o papieżu: Jan Paweł II dawał nadzieję każdemu z nas

  ©arc. Polskapresse

  Zawsze jest z nami  ks. abp Damian Zimoń,metropolita katowicki:
  Istotą beatyfikacji nie jest pielgrzymka, nie są nawet relikwie, ale to, co najtrudniejsze i najważniejsze - naśladowanie Jezusa Chrystusa i jego wielkiego ucznia, Jana Pawła II. Zawsze był i będzie w naszych sercach, ale coraz bardziej jest w naszych umysłach. Coraz lepiej go poznajemy, wczytujemy się w jego dzieła, coraz lepiej rozumiemy.
  (...) Zastanawiam się, jak wyglądalibyśmy jako Kościół i społeczność, gdyby nie było tego wsłuchiwania się w głos naszego wielkiego rodaka. Jego słowo już nas zmieniło i ciągle zmienia. Nie zwalnia to od pogłębiania nauki Jana Pawła II. Przyswoiliśmy sobie wiele z Jego sposobu myślenia, patrzenia, oceniania, modlitwy. Ale wiele przed nami.

  Prawda nas wyzwala  ks. abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski:
  Najważniejsze przesłanie pontyfikatu? W świetle tego, co sam Jan Paweł II na podobne pytania odpowiadał, zaryzykowałbym trzy najważniejsze jego przesłania. Po pierwsze: poznaj prawdę, którą jest Chrystus, a prawda Cię wyzwoli. Po drugie - Bóg Cię miłuje, wierz w jego miłosierną miłość i za-wierz mu swoje życie. Po trzecie - stań się darem dla Boga i bliźnich, bo człowiek staje się w pełni człowiekiem tylko przez dar samego siebie. Wiele zawdzięczamy Ojcu Świętemu, który 6 razy nawiedzał Częstochowę. Uczynił ją stolicą młodzieży świata. Tyle dobrych słów o nas powiedział i tyle modlitw zaniósł za nas do Boga.

  Życie dobre na ziemi  ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki:

  Byłem świadkiem słów Ojca Świętego, które wypowiedział już u kresu swojego wspaniałego, twórczego życia. Patrząc wstecz, ten niestrudzony Pielgrzym, stwierdził, że dwie najważniejsze dla człowieka sprawy to chwała Pana Boga i zbawienie. W tych słowach kryje się niezwykle ważne przesłanie, a wytłumaczenie ich jest istotą naszej wiary. Co przekazał nam Jan Paweł II? Otóż, by ludzie poznali Jezusa Chrystusa, żyli według Jego planu i by wypełniali wolę zbawienia. Aby człowiek był szczęśliwy po śmierci, aby znalazł się w niebie, musi prowadzić życie godziwe i dobre na ziemi. To dla nas wszystkich oczywiste wyzwanie.

  * SPECJALNY SERWIS PAPIESKI - TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM

  * CZYTAJ NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z PRZYGOTOWAŃ DO UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

  * ZOBACZ ARCHIWALNE FILMY Z PAPIEŻEM JANEM PAWŁEM II
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama