Budowa hali Podium będzie tańsza niż podejrzewano

  Budowa hali Podium będzie tańsza niż podejrzewano

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Taką halę wykonawca ma zbudować w 27 miesięcy

  Taką halę wykonawca ma zbudować w 27 miesięcy ©arc UM Gliwice

  Tego się chyba nikt nie spodziewał. Gliwicki samorząd na budowę hali Podium ma szansę wydać nie ponad 380 mln zł, ale znacznie mniej - nawet o 100 milionów złotych! Gdyby ten scenariusz się ziścił, to dotacja z pieniędzy europejskich pokryłaby prawie połowę kosztów. Wczoraj w Urzędzie Miejskim otwarto oferty w przetargu na budowę hali. Zgłosiło się 11 firm i konsorcjów, w tym dwóch oferentów zagranicznych.
  Taką halę wykonawca ma zbudować w 27 miesięcy

  Taką halę wykonawca ma zbudować w 27 miesięcy ©arc UM Gliwice

  Trzech oferentów zaproponowało cenę poniżej 300 mln zł. Najniższą - grecka firma Intracom Constructions Societe Anonyme Technical And Steel Constructions - nieco ponad 280 mln. W Polsce ta firma działa od 5 lat. Buduje duże osiedla w Krakowie, ale ma na swym koncie m.in. budowę stadionu Olympiakosu Pireus - Karaiskakisa oraz Panthessaliko, obiektu Ethnicos Olimpiakos Volos, a także hali sportowej w Xanthi.

  Choć oferta Greków okazała się najtańsza, nie jest powiedziane, że to właśnie oni wybudują halę Podium. Komisja przetargowa będzie teraz analizować oferty. Przy tak skomplikowanym przedsięwzięciu wartość oferty nie będzie jedynym kryterium. Wykonawcę poznamy maksymalnie w ciągu 90 dni. Hala ma stanąć w ciągu 27 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama