Cała Wisła stoi w korku przez remont drogi [ZDJĘCIA]

  Cała Wisła stoi w korku przez remont drogi [ZDJĘCIA]

  Jan-Victor Landowski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Frezowanie ul. Wyzwolenia w Wiśle to koszmar dla zmotoryzowanych turystów, którzy stoją w gigantycznych korkach
  1/47
  przejdź do galerii

  Frezowanie ul. Wyzwolenia w Wiśle to koszmar dla zmotoryzowanych turystów, którzy stoją w gigantycznych korkach ©Wiesław Radwański

  Cała wisła stoi w korku. Letni remont DW 942 może utrudnić dojazd w Beskidy. A juz dzisiaj letnie widowiskowe zawody w skokach narciarskich - Mistrzostwa Polski w skokach na skoczni w Wiśle.
  Jeśli w weekend wybierasz się do Wisły na wypoczynek lub mistrzostwa Polski w skokach narciarskich to możesz spodziewać się korków. Drogowy paraliż byłby pewnie jeszcze większy, gdyby w ostatnim momencie ktoś nie poszedł do rozum do głowy i nie wprowadził ruchu dwukierunkowego na drodze wojewódzkiej 942, którą od niedawna jest remontowana.

  - Ustaliliśmy z wykonawcą, że z powodu zawodów sportowych, jakie mają się odbyć w sobotę i niedzielę w Malince cały sprzęt budowlany będzie z jezdni usunięty i wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy - wyjaśnia Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


  Na zlecenie ZDW remontowany jest odcinek, który ciągnie się od skrzyżowania na ul. Czarne do mostu na Wiśle przed rondem Oaza. To popularna trasa do skoczni w Malince lub ze Szczyrku do Istebnej. Mieszkańcy narzekają na brak konsultacji w organizacji ruchu i powstające przez to gigantyczne korki.

  O ile teraz może się udac nieco rozładować ruch, to problem może być za dwa tygodnie, bo na skoczni w Malince odbywać się będą Letnia Grand Prix w skokach narciarskich.

  - Obawiamy się sytuacji, która będzie miała miejsce na Letniej Grand Prix. Współpracujemy z policją, która ma świadomość, że w tych terminach będzie większy ruch. Mundurowi będą gotowi w razie ewentualnych zatorów kierować ruchem - powiedział Marek Kaleta, szef Biura Prasowego FIS Grand Prix Wisła 2015.

  Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, także drży na samą myśl o korkach podczas FIS Grand Prix. - Jeżeli ruch będzie taki jak teraz, to nie wyobrażam sobie, jak przeprowadzimy tę imprezę. A kibice niesłusznie będą mieli pretensje do nas - mówi prezes Wąsowicz.

  Czy katowicki ZDW nie mógłby dogadać się z wykonawcą, by w każdy weekend ściągał maszyny z placu budowy i przywracano ruch dwukierunkowy?

  - Nie wykluczmy, że również w inne weekendy będziemy ściągać maszyny. Jednak trzeba wziąć pod uwagę harmonogram prac i dodatkowe koszty, które powstają za każdym razem w trakcie udostępnienia obu pasów ruchu- wyjaśnia Pacer.
  Na utrudnienia w ruchu zareagowały władze miasta.

  - Mam nadzieję, że ustawione przez nas tablice zalecające objazd ul. Konopnicką, żeby nie upychać samochodów na rondzie poprawią płynność w ruchu - mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.


  *Wybierz się na wycieczkę do nowego Muzeum Śląskiego ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Dopalacz Mocarz zabija kolejne ofiary. Jest najsilniejszy i najgroźniejszy
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ściągnęli maszyn

   wislanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   obiecać nie grzech. Świateł nie ściągnęli na weekend, w centrum nie ma słowa o objeździe ul. Konopnickiej (a nie jak mówi burmistrz Konopnicką - odmiana nazwiska się kłania), sytuacja normuje się...rozwiń całość

   obiecać nie grzech. Świateł nie ściągnęli na weekend, w centrum nie ma słowa o objeździe ul. Konopnickiej (a nie jak mówi burmistrz Konopnicką - odmiana nazwiska się kłania), sytuacja normuje się tylko w chwilach, gdy na miejscu pojawiają się panowie do kierowania ruchem… popytajcie ludzi z ul. Konopnickiej, ilu turystów odmawia rezerwacje widząc co się dzieje….zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama