Jurajskie Lato Filmowe w Złotym Potoku z gwiazdami!

  Jurajskie Lato Filmowe w Złotym Potoku z gwiazdami!

  J. Strzelczyk, P. Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Olga Bołądź jest jedną z najbardziej docenianych aktorek młodego pokolenia
  1/3
  przejdź do galerii

  Olga Bołądź jest jedną z najbardziej docenianych aktorek młodego pokolenia ©arc

  Jurajskie Lato Filmowe po raz siedemnasty rozświetli niebo nad Złotym Potokiem pod Częstochową. Nie zabraknie w te noce także gwiazd
  Jurajskie Lato Filmowe

  Ma swój letni festiwal filmowy nadwiślański Kazimierz, ma i Złoty Potok leżący u źródeł Wiercicy niedaleko Częstochowy. I to właśnie ten weekend upłynie tu pod znakiem Jurajskiego Lata Filmowego.

  Jurajskie Lato Filmowe to cykliczna impreza plenerowa "kino pod gwiazdami". Pierwsze Lato Filmowe odbyło się tutaj w 1999 roku i organizowana jest w połowie lipca już siedemnasty raz. W czasie całego weekendu na błoniach będą odbywały się projekcje filmowych hitów. Jest w czym wybierać. Na 14-metrowym ekranie, nad stawem Amerykan wyświetlane będą filmy "Bogowie", "Służby specjalne", czy "Disco polo". Także panie znajdą wśród oferty filmowej coś dla siebie.
  Kto jeszcz nie oglądał "50 twarzy Greya" będzie miał ku temu okazję. W niedzielę nie lada gratka dla miłośników amerykańskiej formy oglądania filmów, czyli kino samochodowe. Seans ten rozpocznie się o 21 filmem "Szybcy i wściekli".

  W tym roku goście imprezy będą mogli spotkać się z gwiazdami: Andrzejem Grabowskim, Olgą Bołądź i Krzysztofem Skibą.
  Przez wszystkie dni imprezy realizowany jest program estradowy, w którym biorą udział śpiewający aktorzy i znane polskie zespoły. W tym roku na scenie pojawją się m.in. DJ Drago, zespół Blue Balls Effect, czy Zespół rockowy "69". Całości towarzyszą konkursy dla publiczności: filmoznawstwa "Lato z Filmen" i malarski dla dzieci "Świat Filmu".

  Jurajskie Lato Filmowe jako impreza ogólnopolska uzyskała w 2005 roku certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej jako najlepszy produkt regionalny. Co roku w Złotym Potoku spotykają się miłośnicy dobrego kina i fani gwiazd filmowych. Uczta kinomanów połączona z dobrą muzyką i pięknem jurajskiego krajobrazu pozostawia niezapomniane wrażenia.

  Co oprócz festiwalu?
  W samym Złotym Potoku, tuż przy błoniach, na których będą wyświetlane filmy i gdzie zapewne będą się przechadzać gwiazdy polskiego kina, kuszą nie tylko atrakcje kulturalne: można opalać się na plażach, kąpać się i łowić ryby w stawie Amerykan. Dzikie jeszcze nie tak dawno kąpielisko zmieniło się w prawdziwy kompleks rekreacyjny. Zbiornik przegrodziła grobla, na której jest ścieżka rowerowa i spacerowa. Na prawym brzegu jest plaża: trawiasta i piaszczysta, a na lewym dwie piaszczyste.Nic zatem dziwnego, że przez całe lato parkingi są tu pełne gości z całego województwa.
  Z błoni nad Amerykanem już tylko kroków parę do kolejnej tutejszej atrakcji, czyli źródeł Zygmunta i Elżbiety. Źródła zostały tak nazwane na cześć poety Zygmunta Krasińskiego i jego córeczki Elżbiety, pochowanej w kościele w Złotym Potoku.


  *Wybierz się na wycieczkę do nowego Muzeum Śląskiego ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Dopalacz Mocarz zabija kolejne ofiary. Jest najsilniejszy i najgroźniejszy
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama