Węzeł jeleński zdobyty. Autostrada A4 jest nasza! [ZDJĘCIA]

  Węzeł jeleński zdobyty. Autostrada A4 jest nasza! [ZDJĘCIA]

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Happening odbijania autostrady A4
  1/8
  przejdź do galerii

  Happening odbijania autostrady A4 ©Ania Zielonka

  Były negocjacje, a teraz bitwa z wystrzałami, użyciem siły, żołnierskimi odezwami. Jaworzno od dawna walczy o otwarcie węzła w Jeleniu, który uniemożliwia pełne korzystanie z autostrady. Tym razem uzbrojony oddział blokujący autostradowe bramki został zaatakowany przez wozy bojowe i żołnierzy piechoty. Zobaczcie zdjęcia z happeningu.
  Wywiązała się bitwa, spłonął samochód, padły strzały... Jaworznickie wojska nie dały za wygraną - pokonały zaskoczonego wroga, a szlaban pękł pod kołami ciężkiego transportera. Węzeł jeleński został otwarty.

  Taki scenariusz miał jaworznicki happening, zorganizowany przez mieszkańców Jaworzna i innych okolicznych miast, miłośników wojskowej musztry i żołnierskich manewrów.
  Inscenizację poprzedziła parada zabytkowych samochodów ulicami miasta.
  Militarna kawalkada przejechała od śródmieścia do Jelenia, ulicami: Krakowską, Grunwaldzką, Królowej Jadwigi, Rynek, Zieloną, Jana Matejki, Fabryczną, Fryderyka Chopina, Księdza Jana Sulińskiego, Jeleń Rynek, Wygoda. Teraz imprezy trwają na parkingu Hotelu Pańska Góra w centrum miasta.

  Na mieszkańców Jaworzna czekają bigos, grochówka z kuchni wojskowej i chleb z żołnierskiego pieca oraz tradycyjne grillowe przysmaki, pokaz jazdy terenowej wojskowych samochodów i pojazdów, ćwiczenia terenowe, bieg sprawnościowy z przeszkodami, zawody strzeleckie z broni śrutowej, transport rannego, rzut granatem na celność. O godz. 18.30 odbędzie się koncert zespołu "Mr. Blues".

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie

   Klos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 35

   I zas niemiecke wojoki musieli grac tych przegranych a czymu nie ruske? Przeca niemcy potrzebowali dwoch tydni i byli w Warszawie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama