Bolid na prąd z Gliwic był bliski zwycięstwa

JH
arc.
Reprezentacja Politechniki Śląskiej, startująca w wyścigu bolidów napędzanych na prąd była bliska zwycięstwa. Gdy do końca wyścigu pozostała godzina i 10 minut wysunęli się na prowadzenie. Pozycję lidera stracili, niestety, w ostatnich dwóch okrążeniach. Ostatecznie polska reprezentacja zajęła druga lokatę.

Choć nie zwyciężyła, to spośród 39 startujących drużyn miała za to najlepszy czas okrążenia. Wyniósł on 2 min. 58 sek. Tuż po starcie pojazd ekipy Silesian Greenpower rozwijał prędkość 58 km/h. Takiego wyniku nie udało się osiągnąć podczas testów. W wyścigu pojazdów na prąd Corporate Challenge chodzi o to, by w czasie czterech godzin przejechać jak najwięcej okrążeń. Gliwiczanom udało się ich zrobić 120. Podczas zeszłorocznej edycji imprezy polska reprezentacja zajęła szóstą lokatę.

- Radość nasza jest nieograniczona oraz ma smak szampana. Przegraliśmy z zespołem Simple Trug, który w ostatnich latach plasował się w ścisłej czołówce. Warto także zauważyć, że nasz zespół przejechał tyle samo okrążeń co zwycięzca, natomiast trzeci zespół przejechał aż 5 okrążeń mniej, a czwarty aż 11 okrążeń mniej! - donoszą uczestnicy polskiej reprezentacji.