Bolid na prąd z Gliwic był bliski zwycięstwa

  Bolid na prąd z Gliwic był bliski zwycięstwa

  JH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bolid na prąd z Gliwic był bliski zwycięstwa

  ©arc.

  Reprezentacja Politechniki Śląskiej, startująca w wyścigu bolidów napędzanych na prąd była bliska zwycięstwa. Gdy do końca wyścigu pozostała godzina i 10 minut wysunęli się na prowadzenie. Pozycję lidera stracili, niestety, w ostatnich dwóch okrążeniach. Ostatecznie polska reprezentacja zajęła druga lokatę.
  Bolid na prąd z Gliwic był bliski zwycięstwa

  ©arc.

  Choć nie zwyciężyła, to spośród 39 startujących drużyn miała za to najlepszy czas okrążenia. Wyniósł on 2 min. 58 sek. Tuż po starcie pojazd ekipy Silesian Greenpower rozwijał prędkość 58 km/h. Takiego wyniku nie udało się osiągnąć podczas testów. W wyścigu pojazdów na prąd Corporate Challenge chodzi o to, by w czasie czterech godzin przejechać jak najwięcej okrążeń. Gliwiczanom udało się ich zrobić 120. Podczas zeszłorocznej edycji imprezy polska reprezentacja zajęła szóstą lokatę.

  - Radość nasza jest nieograniczona oraz ma smak szampana. Przegraliśmy z zespołem Simple Trug, który w ostatnich latach plasował się w ścisłej czołówce. Warto także zauważyć, że nasz zespół przejechał tyle samo okrążeń co zwycięzca, natomiast trzeci zespół przejechał aż 5 okrążeń mniej, a czwarty aż 11 okrążeń mniej! - donoszą uczestnicy polskiej reprezentacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama