Kłobuck: Szukają gospodarza dworku w Kamyku

  Kłobuck: Szukają gospodarza dworku w Kamyku

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Władze gminy Kłobuck szukają gospodarza dworku w Kamyku. W sierpniu ubiegłego roku dobiegła końca dzierżawa części budynku, w której była restauracja. Jej właściciel wyprowadził się i ta część dworku jest zamknięta. W drugiej mieści się Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzony przez kłobuckie Starostwo Powiatowe.
  - Dworek przez kilkadziesiąt lat był dzierżawiony - wyjaśnia Krzysztof Nowak, burmistrz miasta i gminy Kłobuck. - Nie jest w najlepszym stanie, trzeba go odrestaurować. Na remont potrzeba co najmniej 2,4 mln zł, a gmina pieniędzy nie ma. Szuka dzierżawcy dworku i prowadzi negocjacje ze Starostwem Powiatowym w sprawie przyszłości ośrodka zdrowia. Do tej pory nie znalazł się chętny na wydzierżawienie dworku.

  - Nie mamy pomysłu na jego zagospodarowanie i przyszłość - przyznaje burmistrz. - Nie wiemy co z nim robić. Bibliotekę, która tam była przenieśliśmy już do remizy. Dworek stoi teraz pusty.
  Niedawno w Kamyku odbyła się wizja lokalna z udziałem rady sołeckiej i gminnych urzędników. Dla tych drugich obiekt ma wartość sentymentalną, w latach 70. mieścił się tam Urząd Gminy.
  Tymczasem mieszkańcy Kamyka chcieliby, żeby dworek pozostał własnością gminy i został wydzierżawiony na działalność gastronomiczno-hotelarską.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama